Romány

Zberateľka príbehov (Sally Pageová)

Po románoch z vydavateľstva Tatran siaham veľmi rada, pretože vo väčšine prípadov naozaj stoja za to. Nedávno som prečítala knihu Zberateľka príbehov, ktorú napísala Sally Pageová. Bude patriť k mojim obľúbeným?

Každý má svoj príbeh. A Janice príbehy rada počúva a zbiera si ich vo svojej hlave. Pracuje ako upratovačka a tak môže nahliadnuť do života rôznych ľudí a spoznať ich príbehy. Keď jej je smutno, tak si na niektorý z nich spomenie. Lenže aký je jej príbeh? Keď sa jej na to spýta deväťdesiatnička, pani B., Janice nevie, či ten svoj príbeh chce niekomu povedať. Pani B sa však nenechá odradiť. Aký je teda jej príbeh?

Anotácia ma veľmi zaujala a pustila som sa do čítania takmer hneď ako som knihu dostala. Zo začiatku som však mala trochu rozpačité pocity. Autorka píše s ľahkosťou, bez zbytočných „omáčok“. A hoci sa kniha čítala takmer sama, mala som pocit, že sa nič nedeje. Postupne sa príbeh začal rozbiehať a prišli aj chvíle, keď som sa snažila cez deň ukradnúť si trochu času na čítanie. Chcela som totiž spoznať príbeh Janice.

Keď sa na úvod pozriem spätne, rozumiem o čo autorke išlo. Chcela čitateľom predstaviť kľúčové postavy. Ukázať ich príbehy a osudy. Veľa z nich som si zamilovala. Ani neviem, ktorá sa mi páčila najviac. Či to bola svojrázna pani B. alebo Janice, ktorá bola ochotná urobiť pre druhých aj posledné, zatiaľ čo na seba zabúdala?

V tejto knihe vo veľkej miere dominuje dôvera a priateľstvo. Janice nemala pocit, že niekam patrí. Netušila však, že všetci ju majú radi a neberú ju iba ako upratovačku. Bola bystrá, skromná a mňa neskutočne mrzelo, ako sa nechala využívať. Keď však nabrala silu a postavila sa svojej minulosti, stala sa z nej ešte silnejšia žena, ktorá môže byť pre mnohých čitateľov inšpiráciou.

Kniha Zberateľka príbehov si získala moje srdce. Aj napriek pomalšiemu rozbehu sa oplatilo v nej pokračovať. Krásny a láskavý príbeh plný rôznych osudov, ktoré sa vám dostanú po kožu. Je to kniha, ktorá vám aj zlomí srdce, ale tak isto vám aj ukáže silu priateľstva a vyčarí úsmev na tvári. Môže sa pokojne stať, že vám postavy budú po prečítaní chýbať, tak ako mne. Táto kniha určite patrí k tým, ktoré by som si v budúcnosti chcela prečítať ešte raz.

Ukážku z knihy nájdete na stránke vydavateľstva:

https://www.slovtatran.sk/zberatelka-pribehov

Titul: Zberateľka príbehov

Originálny názov: The Keeper of Stories

Autor: Sally Page

Preklad: Klaudia Feketeová

Počet strán: 294

Rok vydania: 2023

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

0 comments on “Zberateľka príbehov (Sally Pageová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: