Životný štýl

Sladko, ľahko a s láskou (Angie Bakes) 

Angie Bakes

Dlhšie som rozmýšľala, či pridať aj príspevok s kuchárskou knihou, ale tiež je to kniha a tak je tu. Doma mám viacero kníh s receptami, či už na pečenie alebo varenie. Rozhodla som sa však pre tu moju najobľúbenejšiu a tou je kniha od foodblogerky Angie.

V čase, keď som si knihu vybrala na Vianoce, tak som o Angie veľmi veľa nevedela, lebo som blog nesledovala, ale kniha ma zaujala v kníhkupectve kvôli množstvu receptov a keďže som bežný maškrtník, tak mi všetko zachutilo a to kvôli krásnym a lákavým fotkám.

Ukážka z knihy

Musím sa priznať, že nie som príliš zručná v pečení, ale pri pečení s touto knihou (či receptami z blogu) sa mi zatiaľ všetko podarilo tak, že sa to dokonca podobalo obrázku. A to ešte nespomínam, že každý recept bol výborný a mal úspech a tak som ho musela posunúť ďalej.

V knihe sú recepty naozaj pre každého. Aj pre tých, čo sa snažia jest zdravšie alebo nemôžu múku. Sú tu však aj recepty pre ľudí ako som ja. A to také, čo nie sú úplne najzdravšie, ale o to viac chutnejšie. Ďalšie obrovské pozitívum, ktoré nemôžem vynechať je, že suroviny sú bežne dostupné. Pretože mám doma zopár kníh, kde sú v receptoch také ingrediencie, ktoré neviem pomaly ani prečítať a nie to ešte v menšom meste zohnať.

Môj najobľúbenejší recept

Kniha je naozaj krásna a “chutná” a určite by som ju odporúčala každej gazdinke. Skvelá je aj ako darček. Hoci tu sa obávam, či sa dá ešte kúpiť. Ja som ju chcela podarovať kamaratke a mala som naozaj čo robiť, kým som sa k jednému výtlačku dopátrala. Ale aj to je dôkaz toho, že kniha naozaj stojí za to. Uvidíme, či bude časom dotlač.

Prajem všetkým príjemné pečenie. Možno aj na blížiace sa Vianoce.

S láskou Drominicka

Titul: Sladko, ľahko a s láskou

Autor: Angie Bakes

Počet strán: 208

Rok vydania: 2016

Vydavateľstvo: Ringier Axel Springer Slovakia

Foto: drominicka

P. S. Budem vám vďačná za každý komentár k článku.

2 comments on “Sladko, ľahko a s láskou (Angie Bakes) 

  1. Ľubomíra

    Vianoce sa nenávratne skončili, ale za oknami je konečne pravá zima. A ja si to ešte stále užívam, tú atmosféru Vianoc, zimy, a všetkých drobôt. Pred Vianocami som od mojej úžasnej priateľky dostala práve túto knihu Angie Bakes. Samozrejme, že som tiež neodolala tým obrázkom a vyskúšala som nejeden recept. Naposledy to bol recept na Nutellové rožteky. Naozaj to pečenie šlo ľahko a rýchlo a výsledok je sladký a stále chrumkavý. Je už január a ja si po večeroch chrumkám Nutellové rožteky. Už sa teším čo ďalšie mi padne do oka, alebo skôr na čo sa mi zbehnú slinky. Kniha má krásne spracovanie, fotografie tých lahôdok sú také živé, že mi chýba už len cítiť ich vôňu. Ďakujem Ti Dominička za tú knihu, a za každú dú jednu inšpiráciu.
    Milej drominicke prajem v tomto roku veľa krásnych, zaujímavých, a inšpiratívnych námetov a kníh na ďalšie úžasné blogy. Teším sa na ďalšie čítanie. 🙂

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: