Skutočné príbehy

Dievča, ktoré porazilo Islamský štát (Faridin príbeh) 

Knihu z vydavateľstva Ikar Dievča, ktoré porazilo Islamský štát som dostala ako darček k narodeninám. A potešila ma, keďže mám rada silné príbehy, ktoré nie sú fikciou. Vždy ma totiž donútia zamyslieť sa nad tým, ako dobre sa nám žije a uvedomiť si, že netreba riešiť malichernosti.

Faridin príbeh z vydavateľstva Ikar

Téma Islamského štátu mi nebola veľmi blízka a to aj napriek tomu, že neustále sú toho plné správy. Možno práve preto som sa tejto téme vyhýbala. Do knihy som sa púšťala až dvakrát. Prvýkrát ma zabrzdil posledný mesiac pred pôrodom. Akosi som na takú ťažkú tému nemala v hlave nastavenie a tak som dočítala len prvú kapitolu.

S odstupom času som sa ku knihe vrátila. Opäť bol začiatok pre mňa trošku náročnejší, ale to z dôvodu, že naozaj som až tak nerozumela súvislosti, ale ľahko som sa dostala do obrazu.

Príbeh mladej Faridy ma zaujal. Kniha bola písaná tak, že sa ľahko čítala. Teda ľahko ako ľahko. Ľahko ako text, ale ťažko ako príbeh. Opäť je to jedna z kníh, ktorú by si malo prečítať čo najviac ľudí. Je naozaj hrozné, čo sa deje vo svete, ktorý sa snažia ovládnuť fanatici.

Tento príbeh je o dievčati, ktoré si skutočne vytrpelo dosť, ale nestratilo odvahu a nádej uniknúť z rúk Islamského štátu. Aj keď to, čo sa stalo nevráti už späť a ani nikdy nezabudne.

Knihu môžem odporúčať každej žene (aj mužovi), ktorá chce aspoň trošku pochopiť svet, ktorý je ovládaný Islamistami. Mne to dalo iný pohľad na túto problematiku, ktorá ovláda už aj Európu.

Titul: Dievča, ktoré porazilo Islamský štát

Autor: Farida Khalafová, Andrea C. Hoffmanová

Počet strán: 240

Rok vydania: 2016

Vydavateľstvo: Ikar

Foto: drominicka

0 comments on “Dievča, ktoré porazilo Islamský štát (Faridin príbeh) 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: