Romány

Osamelosť prvočísiel (Paolo Giordano) 

Moja prvá dočítaná kniha pre rok 2018 je Osamelosť prvočísiel od talianského autora Paola Giordaniho. Knihu som začala čítať na Štedrý deň a poslednú stranu som prečítala na Nový rok. Aj to svedčí o tom, že kniha sa dobre čítala. Nebyť iných povinností, tak knihu určite prečítam za pár dní.

Osamelosť prvočísiel

Na začiatku sa v knihe striedajú dva príbehy dvoch postáv, ktoré sa neskôr spoja. Kniha sa mi čítala veľmi ľahko. Pri každej kapitole som si povedala, že po jej dočítaní si dám pauzu, ale nedalo sa. Príbeh ma pohltil tak, že som jednoducho musela čítať ďalej a chcela som vedieť, ako sa tá ktorá situácia skončí a vyrieši.

Kniha odráža rôzne problémy a situácie, ktoré poznáme zo života. Krehké vzťahy medzi mužom a ženou. A hlavne vzťahy s okolím a svetom.

Obzvlášť sa mi páčilo vykreslenie vzťahu hlavných postáv na príklade prvočísiel.

img_20180101_1157011744040165.jpg
Osamelosť prvočísiel

Príbeh bol naozaj skvelý, trošku smutný. A aj napriek tomu, že to vyzeralo ku koncu knihy naozaj nádejne a koniec bude ideálny, nestalo sa tak. Skončilo to však pre mňa prekvapivo a aj ma to zamrzelo. Asi som dúfala, že príde “happyend”. Ale aj z toho dôvodu kniha vo mne zanechala silný dojem. Veľa vecí v živote sa končí presne takto a práve preto, že si ľudia medzi sebou nepovedia všetko, čo by možno aj chceli.

Knihu vrelo odporúčam. Verím, že aj vás pohltí tak ako mňa. Ja už idem pohľadať ďalšie knihy od tohto, pre mňa nového, autora.

Prajem krásny rok 2018 a veľa príjemného čítania.

S láskou Drominička

Titul: Osamelosť prvočísiel

Autor: Paolo Giordano

Počet strán: 264

Rok vydania: 2008 (Taliansko)

Slovenské vydanie: Vydavateľstvo Slovart v roku 2017

Foto: Drominicka

0 comments on “Osamelosť prvočísiel (Paolo Giordano) 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: