Trilery

Trhlina (Jozef Karika) 

Trhlina bola moja prvá kniha s hororovým nádychom, ktorú som čítala. A musím uznať, že ma zaujala, a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Trhlina

Príbeh je písaný ako rozprávanie muža menom Igor, ktorý zažil podivné situácie počas pobytu na Tríbeči. A tam je pre mňa prvý zaujímavý prvok. Oblasť, ktorá je v knihe spomínaná, je mne veľmi dobre známa, keďže byvám v Partizánskom. Čiže obce ako Skýcov, Veľké Uherce, Klátova Nová Ves či Oponice sú mne veľmi blízke. U mňa sa to všetko dalo veľmi ľahko predstaviť a o to viac som sa počas čítaní bála.

Ukážka z knihy

Rozprávanie Igora bolo uveriteľné aj kvôli tomu, že isté články na internete, ktoré spomínal, sa dajú veľmi ľahko vyhľadať aj teraz. Naliehal na autora, ktorému príbeh rozprával, aby si vygúglil isté heslá. Samozrejme som skúsila aj ja (a podľa nápovedy vyhľadávača som nebola sama) a našla som presne tie články, ktoré spomínal. Vtedy ma poriadne zamrazilo. Čiže úžasný ťah autora knihy. Preniesť príbeh k čitateľovi až takto reálne.

Príbeh bol naozaj napínavý a priznám sa, že boli momenty, kedy sa mi srdce rozbúchalo a bála som sa aj čítať ďalej. Asi 100x som sa uistila pri čítaní u partnera, či to naozaj tak nemôže byť. Tvrdil, že nie. A mal pravdu. Tieto pocity som mala asi tak 80% knihy, ale koniec mi prišiel už príliš komplikovaný a prekombinovaný, čo je veľká škoda. Aj keď na druhej strane sa už vďaka tomu nebojím.

Určite mi však kniha veľmi poplietla hlavu a boli chvíle, keď som si bola istá, že do hory už nikdy nepôjdem.

Veľa otázok z knihy ostalo nezodpovedných, ale zrejme to bol zámer p. Kariku. Musím uznať, že je to majstrovsky napísané, čiže ťažko sa určuje, či je to možne a reálne alebo nie. Navyše tie články na internete k tomu zmäteniu veľmi nepomohli.

Je asi na každom, aký záver si z tejto knihy vezme. Ja som sa rozhodla radšej neveriť, lebo inak by som naozaj už v lese nikdy nebola. Hoci ešte nejaký čas budem mať knihu určite v hlave a budem premýšľať, prečo to skončilo tak, ako to skončilo.

V každom prípade odporúčam. Kniha sa číta sama. Obzvlášť zaujímavá bude pre ľudí, ktorí žijú v oblasti Tríbeča.

S pozdravom ustráchaná Drominicka

P. S. Napadlo mi, že túto knihu by bolo treba rozposlať do dedín okolo Tríbeča v čase hubárskej sezóny.

Titul: Trhlina

Autor: Jozef Karika

Počet strán: 368

Rok vydania: 2016

Vydavateľstvo: Ikar

Foto: drominicka, internet

2 comments on “Trhlina (Jozef Karika) 

  1. Spätné upozornenie: Smršť (Jozef Karika) – Drominicka Číta

  2. Spätné upozornenie: Čierna hra: Vláda mafie (Jozef Karika) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: