Romány

Rozchod (Katie Kitamura)

Kniha Rozchod bola jedna z tých, na ktoré som sa tešila hneď ako som vedela, že výjde. Mám viacero publikácií z edície Pandora vydavateľstva Inaque a verila som preto, že ani táto kniha nesklame.

rozchod01
Rozchod je tretím románom autorky Katie Kitamura

Hlavná hrdinka príbehu sa vydáva do Grécka hľadať svojho manžela, s ktorým sa rozišla, ale zatiaľ o tom nikto nevedel. Išla na popud svojej svokry, ktorá sa o syna bála. Ona tam však išla s tým, že manžela nájde a požiada o rozvod. Nájde ho? To si musíte prečítať samé. Áno píšem samé, pretože kniha je jednoznačne pre ženy.

Musím sa priznať, že na začiatku čítania som cítila trošku sklamanie, že som sa tešila predčasne. Na knihu sa jednoznačne treba sústrediť. Potom však prišiel pre mňa nečakaný zlom. V tom momente sa už kniha rozbehla tak, že som chcela vedieť, čo bude ďalej. Takže ak sa rozhodnete čítať, tak neprestávajte :)

“Demontovať stavbu jedného manželstva nie je jednoduché.”

Štýl písania je veľmi podobný ako v knihách Eleny Ferrante. Rozprávačka sa veľa zamýšľa, predstavuje si a opisuje všetky svoje pocity. Hlavnou témou je manželstvo, nevera a vzťahy. Občas trošku ťažším jazykom. Ale na druhej strane je to kniha, pri ktorej sa určite zamyslíte aj vy nad situáciami, ktoré sa v príbehu udejú.

rozchod04

Pre mňa bolo trošku nezvyčajné, že priama reč a dialógy neboli s úvodzovkami, a tak som sa chvíľami strácala, ale na to som si vcelku rýchlo zvykla a čítanie ďalej tak bolo bez problémov.

Knihu by som odporúčala ženám, ktoré majú radi autorku Elenu Ferrante, lebo je to veľmi podobný štýl. Načakajte žiaden prvoplánový román, ale zaujímavý príbeh s nečakaným zvratom a úvahami o manželstve a vzťahoch. Určite stojí za prečítanie.

Touto cestou by som chcela poďakovať stránke www.preskoly.sk za poskytnutie knihy na recenziu. Objednať si ju môžete za skvelú cenu na tomto odkaze: https://www.preskoly.sk/p/420916-rozchod/

Titul: Rozchod

Originálny názov: A Separation

Autor: Katie Kitamura

Počet strán: 200

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Inaque (edícia Pandora)

Vopred ďakujem za komentáre pod článkom (registrácia nie je nutná).

0 comments on “Rozchod (Katie Kitamura)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: