Romány

Dievča, ktoré čítalo v metre (Christine Féret-Fleury)

Ktorý knihomoľ by nechcel čítať knihu so zameraním na knihy? Jedna taká je útla knižočka s názvom Dievča, ktoré čítalo v metre z pera Christine Féret-Fleury. U nás síce metro nemáme, ale čítať sa dá vo vlaku, autobuse či električke.

IMG_20180807_131518_562.jpg

Juliette má svoj zabehnutý život. Každý deň si dá rovnaké raňajky, zvezie sa do práce metrom linkou číslo šesť. Odpracuje si svoju prácu a až na pár románikov sú jej dni stále rovnaké. Pravidelne to isté jedlo, v piatok večer kino, v sobotu plaváreň a v nedeľu obed u rodičov. Jedného dňa však spravila nečakanú zmenu. Vystúpila o dve zastávky neskôr a pri prechádzke do práce ulicami Paríža narazila na dievčatko menom Zaida a tá ju nasmerovala ku svojmu otcovi. Mužovi menom Soliman, ktorý žil nielen pre svoju dcéru, ale aj pre knihy.  Ako jej tento muž a roztomilá Zaida zmenia život? To už prezradiť nemôžem.

…získala istotu, že v obsahu kníh sa skrývajú všetky choroby aj všetky lieky súčasne.

Musím sa priznať, že od tejto knihy som čakala veľa. Možno až príliš. Krásny obal, krásny názov a úžasný námet knihy s knihami. Keď som sa do nej pustila, dúfala som, že útlosť knihy vyrovná silný príbeh.  Žiaľ nestalo sa tak. Aspoň u mňa nie. Veľké pozitívum pre mňa bolo prostredie Paríža. Milujem knihy, kde sa s postavami môžem túlať po meste lásky a romantiky. Dej však bol trošku rozvláčny a nie veľmi dramatický. Hoci sa v knihe stal zvrat, ktorý som nečakala, aj napriek tomu to knihu až tak nenakoplo.

PSX_20180809_212231.jpg

Kniha obsahuje nespočetné množstvo tipov na knihy rôznych žánrov. Niektoré som si už začala vyhľadávať.  Takisto tu nájdete aj veľa krásnych myšlienok, ktoré sa týkajú kníh. A pokiaľ ste skutočný knihomoľ, tak zistíte, že túto “chorobu” má viac ľudí, čo vás určite upokojí. Tak ako mňa :)

Možno mňa kniha nenadchla z dôvodu, že je určená pre mladšie ročníky. Podľa vydavateľa je určená pre vek 15+. Ťažko povedať. U mňa skôr priemer. Keby mám dať číselné hodnotenie, bolo by 3 z 5.

 

Titul: Dievča, ktoré čítalo v metre

Originálny názov: La fille qui lisait dans le métro

Autor: Christine Féret-Fleury

Počet strán: 192

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Motto

Foto: Drominička

V knihe si môžete zalistovať tu:
https://www.albatrosmedia.sk/tituly/16421165/dievca-ktore-citalo-v-metre/

0 comments on “Dievča, ktoré čítalo v metre (Christine Féret-Fleury)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: