Trilery

Učiteľ (Lee Matthew Goldberg)

Kniha Učiteľ od autora Lee Matthew Goldberga sa mi pozdávala už dávnejšie, hneď ako vyšla. V tom období som však vedela, že nebudem mať na ňu dosť času, preto som na ňu takmer pozabudla. Dokonca som si ani nevšimla, že by ju niekto čítal a robil jej propagáciu. Nakoniec som sa rozhodla, že jej dám šancu a pustila som sa do čítania. Knihu som prečítala za dve poobedia. Treba k tomu ešte niečo písať? 😊

učitel

Mladý redaktor známeho vydavateľstva Kyle Broder práve získal skvelú zmluvu pre mladú autorku. A to iba za prvých 100 strán rukopisu. Keď sa to dozvie profesor William Lansing, ktorý ho učil na univerzite, je nadšený. Verí totiž, že jeho bývalý žiak mu pomôže vydať knihu, ktorú on píše už desať rokov. Kyle je spočiatku uchvátený, že sa vidí s Williamom po tak dlhom čase. Keď sa však pustí do čítania jeho diela, je šokovaný. Je si istý, že toto nie je kniha, ktorú by jeho ( a aj ktorékoľvek) vydavateľstvo chcelo vydať. Potom, čo ho Kyle zdvorilo odmietne, za začína skutočný triler. William začína byť posadnutý. Neustále prenasleduje Kyla aj jeho priateľku, ba dokonca aj spomínanú mladú spisovateľku. Postupne sa odkrýva desivé tajomstvo z ich minulosti.

„Naozaj ste v pohode?“

Zaliali sa mu oči a utrel si ich rukávom. Mal ďaleko k tomu, aby bol v pohode. Bude zvyšok jeho života diktovať to, čo niekto zvečnil v nejakom románe?

„Kyle….?“

„Idem do Connecticutu,“ túžil po jej úteche, potreboval mať niekoho na svojej strane. „obávam sa, že s Williamom to nedopadlo dobre. Pokúša sa ma zničiť.“

„ Hovoril o vás pekne. Povedal, že je vaším učiteľom.“

Učiteľom. Kyle už nikdy nechcel počuť to slovo, už len pri tom pomyslení sa cítil zle.

Kniha je napísaná skutočne veľmi pútavo. Autorov štýl sa mi páčil. Krátke odseky vás nútia čítať ďalej. Týmto spôsobom iba otáčate stránky a so zatajeným dychom čakáte na rozuzlenie. To bolo síce trochu predvídateľné, ale atmosfére knihy to neublížilo. Párkrát sa mi stalo, že sa mi rozbúchalo srdce. Mala som obavu, čo bude nasledovať. To k tomuto žánru patrí a som rada, že sa to dostavilo aj pri Učiteľovi. Pozitívom tejto knihy je aj niekoľko tipov na knihy, ktoré sú v nej spomínané. Predsa len, ide o príbeh s knižnou tematikou. To ja ako knihomoľka považujem za atraktívnu tému. Knihu som sa snažila viackrát odložiť s tým, že idem niečo robiť. Po pár sekundách som ju ale mala späť v rukách a čítala ďalej.

ucitel02

Pre mňa bola táto kniha veľkým pozitívnym prekvapením. Naozaj ma mrzí, že som o nej na sociálnych sieťach veľa nečítala. Určite si zaslúži viac pozornosti. Vtiahla ma do deja a držala ma celý čas v napätí. Tak splnila svoj účel. Vrelo odporúčam aj ako darček pre muža. Ale viem, že tomuto žánru holdujú aj ženy. Pevne verím, že sa vám bude páčiť tak ako mne.

Titul: Učiteľ

Originálny názov: The Mentor

Autor: Lee Matthew Goldberg

Počet strán: 344

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: X.Y.Z

Foto: Drominička

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Albatros Media. Knihu nájdete aj priamo na ich stránke:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/16861854/ucitel

0 comments on “Učiteľ (Lee Matthew Goldberg)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: