Detská literatúra

Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách ( Maja Säfströmová)

O knihe Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách autorky Maja Säfström som už veľa čítala na sociálnych sieťach. Z každej strany bolo na ňu počuť iba chválu. Nuž a keď som bola v kníhkupectve a konečne som si ju mohla pozrieť, tak sa nestalo nič iné ako to, že som s knihou odišla domov aj ja.

DSC_0339

Knihe je už na prvý dotyk iná. Jemne vrúbkovaný obal vás núti po knihe prechádzať prstami (pozor, aby ste mali čisté ruky!). Mnohí ľudia môžu mať dojem, že detská kniha by mala hýriť farbami a ilustráciami. Pokiaľ patríte k tejto skupine, tak vás táto kniha sklame. Prevláda v nej totiž iba čierna a biela. Pre mňa osobne je práve jednoduchosť dôvodom, prečo som po knihe siahla.

DSC_0341

Ilustrácie sú úplne úžasné. Jednoduché, výstižné a vtipné. Každá dvoj-strana patrí inému zvieratku. Okrem trefnej ilustrácie vždy nájdete aj zaujímavú informáciu. Priznám sa, že pri väčšine z nich som zostala aj ja sama prekvapená. Príroda je jednoducho úžasná.

DSC_0336

Čo sa v knihe dozviete? Tak napríklad aj to, koľko kilogramov bambusu musí denne zjesť panda, prípadne ktoré vtáky vytvárajú počas dospievania gangy. Ďalej rozlúsknete podľa mňa najväčšiu dilemu ľudstva (hneď po sliepke a vajíčku) a to či je zebra čierna s bielymi pruhmi alebo biela s čiernymi. Ďalší poučný fakt je aj ten,  koľko kvetov musia opeliť včely, aby získali 1 kilogram medu. Toto číslo ma naozaj šokovalo a klobúk dolu pred včeličkami.

DSC_0335

Kniha je určená pre deti od 8 rokov. Dovolím si tvrdiť, že určite zaujme aj mladšie detičky. Obzvlášť pikošky a vtipné fakty. Na druhej strane knihu isto ocenia aj rodičia. Som si istá, že sa tiež dobre zabavia a aj niečo nové dozvedia. Úplne najideálnejšie bude, ak si ju rodičia budú listovať spolu so svojimi deťmi. Pretože kniha je bezpochyby lepší spoločník ako televízor alebo tablet, nemyslíte?

DSC_0333

Titul: Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách

Originálny názov: The illustrated compendium of amazing animal facts

Autor: Maja Säfström

Počet strán: 120

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Albatros

Foto: Drominička

1 comment on “Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách ( Maja Säfströmová)

  1. Spätné upozornenie: Grafik v kníhkupectve – zuzaoros.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: