Romány Trilery

Tajomstvo domu na Foster Hille (Jaime Jo Wrightová)

Patríte k čitateľom, ktorí majú radšej dej z minulosti alebo sa vám lepšie číta príbeh zasadený do súčasnosti? Kniha Tajomstvo domu na Foster Hille od Jaime Jo Wrightovej poteší obe skupiny. Chcete zistiť aké tajomstvo skrýva dom na Foster Hill?

DSC_0298

Striedanie dvoch príbehov milujem. V tejto knihe sa odkrývajú osudy dvoch žien. Kaine uteká pred spomienkami do Wisconsinu, kde kúpila naslepo starý dom. Verí, že tam začne nový život po smrti manžela. Hoci jeho smrť je udávaná ako autonehoda, Kaine je presvedčená, že Danny bol zavraždený.

O storočie skôr sa v tomto starom dome udiali záhadné udalosti, na ktoré spomína Ivy. Druhá hrdinka tejto knihy. Po tom, čo v dutine stromu na vrchu Foster Hill nájdu ženské telo sa začína o seba báť aj samotná Ivy. Niekto totiž nechce, aby sa prípad mŕtvej dievčiny vyriešil. Ivy je však odhodlaná zistiť pravdu.

Žiaľ bol vysokou cenou za prechovávanie citov k niekomu, a ona svoju daň platila deň čo deň.

Príbehy sú písané veľmi pútavo. Autorka verne opisuje prostredie aj situácie. Každá kapitola, ktorá ukončuje príbeh jednej ženy skončí v momente, keď sa má niečo vyriešiť, zistiť alebo sa niečo nečakané udeje. Zvedavosť vám nedovolí prestať čítať. Aj napriek tomu, že ide o dva príbehy, postupne sa ukáže ich prepojenie. Kniha každou kapitolou odkrýva viac a viac z tajomnej histórie domu Fosterovcov. Ja som vo svojej mysli pátrala spolu s hrdinkami. Občas som trafila, ale niekoľkokrát som bola prekvapená z toho, ako sa dej vyvinul. Záhada sa odkrývala až do konca knihy. A musím sa priznať, že nie raz som sa aj naozaj bála. Veď uznajte sami, ako si vysvetlíte to, že zo starého opusteného domu počuť v noci hrať Beethowena?

Vratký plot, ktorý obklopoval opustený dom, sa nakláňal, jeho prehnité lišty sa knísali vo vetre. Okná zrkadlili temnotu, akoby to boli oči, čo na ňu zhora civia.

Kniha má okrem desivého príbehu v sebe aj posolstvo. A to je hľadanie stratenej viery v Boha. Jedna aj druhá hrdinka príbehu prišla o svoju milovanú osobu. V tom momente obe zanevreli na vieru, pretože si nedokážu vysvetliť, prečo by Boh dopustil smrť blízkeho človeka. Ale nebojte sa, nejde o žiadne fanatické lákanie na kresťanstvo. Ide o niekoľko drobných odkazov, ktoré v knihe nájdete. A nájdete v nej aj lásku a odpustenie. Nechcem však prezrádzať príliš.

DSC_0290

Aj napriek tomu, že ide o tajomný príbeh, tak sa mi kniha čítala dobre a myslím, že je vhodná na oddychové čítanie s troškou napätia. Môj odhad je, že je určená skôr pre ženy, ale možno sa zapáči aj mužom.

Vyzdvihnúť musím ešte skvelú obálku knihy. Presne takto by som si aj ja predstavovala strašidelný dom na Foster Hille.

Za knihu ďakujeme vydavateľstvu i527.net

Tajomstvo domu na Foster Hille

Titul: Tajomstvo domu na Foster Hille

Originálny názov: The House on Foster Hill

Autor: Jaime Jo Wright

Počet strán: 312

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: i527.net

Foto: Drominička

1 comment on “Tajomstvo domu na Foster Hille (Jaime Jo Wrightová)

  1. Spätné upozornenie: Kliatba Misty Wayfairovej (Jamie Jo Wrightová) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: