Romány

Kliatba Misty Wayfairovej (Jamie Jo Wrightová)

Nie je to tak dávno, čo som čítala knihu Tajomstvo domu na Foster Hille. Jamie Jo Wrightová vtedy odviedla skvelú prácu a kniha bola úžasná. Keď sa mi naskytla možnosť prečítať si jej ďalšiu knihu, tak som neváhala ani sekundu. Kliatba Misty Wayfairovej dokonca prekonala moje očakávania.

DSC_0537

Thea Reedová vyrastala v sirotinci a ako dvanásťročnú si ju osvojili manželia Mendelsonovci. Tí ju priviedli k fotografovaniu. Po ich smrti sa Thea rozhodne navštíviť Pleasant Valey a pátrať po svojej matke, ktorá ju ako bábätko nechala na prahu sirotinca. Mestečko je však zahalené rúškom tajomstva. Jeho obyvatelia veria, že po lesoch sa prechádza Misty Wayfairová. Hoci je už niekoľko desaťročí mŕtva. Jej legenda však žije. Legenda pretrváva aj o jedno storočie neskôr. Heidi Laneová dostane od svojej matky znepokojujúci list, v ktorom ju žiada, aby prišla do Pleasant Valey. Tam momentálne žije jej matka a sestra s manželom. Keď už je v mestečku, rozhodne sa navštíviť bývalú psychiatrickú liečebňu, kde zazrie ducha ženy a príbeh o Misty začne opäť ožívať. Aké spojenie majú Thea s Heidi? A hlavne, čo ich spája s legendárnou Misty?

„Nepokojné duše sú hrozné. Mátajú, kým nenájdu pokoj. Niektorým sa to nikdy nepodarí. Ak majú s niekým nejaké nevyriešené záležitosti, naveky blúdia.“

Kniha ma vtiahla hneď od prvej kapitoly a nesmierne som sa tešila, že opäť ide o striedanie príbehov z minulosti so súčasnosťou. Autorka píše nesmierne pútavo a len ťažko sa kniha odkladá bokom. Kapitola vždy skončila veľmi napínavo a tak nezostávalo nič iné, iba sa prelúskať ku ďalšej. Je úžasné, ako vie dokonale spojiť dva príbehy, hoci každý je z iného storočia. Postupne odkrývate tajomstvá a žasnete.

DSC_0539

Vydavateľstvo i527.net vydáva prevažne knihy, kde prevláda kresťanská tematika. Netreba sa toho však báť. Aj pokiaľ by ste neboli veriaca čitateľka, tak sa vám kniha bude určite páčiť. Boh a viera je v tejto knihe spomínaný len veľmi máličko a nijako to neveriaceho čitateľa neruší. Kniha je ideálna na horúce počasie, pretože vám nie raz navodí zimomriavky.

DSC_0542

Mne sa kniha veľmi páčila. Dokonca viac ako Tajomstvo domu na Foster Hille. Bola mrazivejšia, napínavejšia a nepredvídateľná. Jednoducho skvelá. Psychiatrická liečebňa vytvorila tú pravú hororovú atmosféru. Nehovoriac o posmrtných fotografiách. To som si mimochodom aj googlila a uff. Neviem si predstaviť, že by si v dnešnej dobe dal niekto robiť fotky s práve zosnulým príbuzným. Takže pokiaľ ste ešte nečítali nič od Jaime Jo Wrightovej, tak to napravte. Nebudete ľutovať.

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com. (https://www.storpic.com)

Knihu si môžete zakúpiť na odkaze: http://bit.ly/2Vy2Qlv

Titul: Kliatba Misty Wayfairovej

Originálny názov: The Curse of Misty Wayfair

Autor: Jaime Jo Wright

Počet strán: 344

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: i527.net

Foto: Drominička

0 comments on “Kliatba Misty Wayfairovej (Jamie Jo Wrightová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: