Romány

Váhavý veštec (Keziah Frostová)

Úplnou náhodou sa mi do rúk dostala kniha Váhavý veštec od Keziah Frost. Som si istá, že v kníhkupectve by som okolo nej prešla bez povšimnutia. Po prečítaní anotácie ma zaujala.  Výsledok je taký, že som ju “zhltla” za pár dní.

DSC_0167

Norbert Zelenka je dôchodca, ktorý žije svoj skromný život v malom domčeku s čivavou Ivy. Je veľmi utiahnutý a samotár. Počas svojej práce účtovníka si Norbert dokázal nasporiť veľké množstvo peňazí, ktoré však rozdal. Nechal sa zlákať záujmom blízkych o jeho osobu. Nakoniec však chceli iba jeho peniaze, o ktoré ho postupne pripravili. Norbert tak bol nútený chodiť do charity a brať si jedlo odtiaľ. Keď sa to dozvedeli tri ženy, Birdie, Margaret a Carlotta, rozhodli sa Norbertovi pomôcť. Vymysleli plán, ako sa z Norberta stane veštec. Naučili ho čítať z kariet a našli mu aj vhodné miesto, kde sedenia prebiehali. Norbert v sebe našiel nečakaný dar. Tým, že bol celé roky “neviditeľný” vedel pozorovať ľudí. V spolupráci s kartami ľudom dával trefné rady a jeho biznis sa rozchýril široko ďaleko. Raz prišla na výklad aj Carlottina vnučka Summer. Po nie práve príjemnom výklade kariet zmizla. Norbert bol posledný, s kým sa mladá žena rozprávala. Podarí sa nešťastnému dôchodcovi nájsť Summer včas?

“Viete deti, vločky sú ako vy. Každá je jedinečná,” povedala pani Applegatová, “aj vy ste každý iný. Na celom svete nie je nik taký istý ako vy. V každom z vás je niečo, čo vie robiť lepšie než ktokoľvek iný. Vašou úlohou je objaviť to. Objavte v sebe jedinečnosť snehovej vločky!”

DSC_0165

Štýl, akým je kniha napísaná mi veľmi sadol. Čítala sa ľahko. Čomu pomáhali aj krátke kapitoly. Každá kapitola sa začínala výkladom karty, ktorá v skratke opisovala aj danú kapitolu.

Kárová sedmička:

Vaše vzťahy nadobúdajú hĺbku, priateľstva sa upevňujú. 

Norberta som si veľmi obľúbila a miestami mi ho bolo veľmi ľúto. Obzvlášť preto, že Carlotta zrodenie veštca brala ako zábavku a svoj projekt. V momente, keď sa Norbert vedel o seba postarať sám a nepotreboval žiadne rady, začala byť protivná a panovačná. Jej kamarátky sa jej vždy podriaďovali a tak nebola zvyknutá, že niekto odmietol jej rady. Carlotta ma ako postava dosť vytáčala. Ale počas čítania zistíte, že za svoje správanie schováva svoju bolesť a zraniteľnosť.

DSC_0166

Tajným kľúčom k šťastiu je pocit vďaky.

Kniha Váhavý veštec je jedna z tých, ktoré vás nebudú deprimovať. Práve naopak. Máte z nej príjemný pocit. Hoci prišla ku mne omylom, som rada, že som si ju mohla prečítať. Oddýchla som si pri nej a to je hlavné. Na konci knihy nájdete ešte výklad každej karty, takže kto si chce dať vyložiť budúcnosť?

Titul: Váhavý veštec

Originálny názov: The reluctant fortune-teller

Autor: Keziah Frost

Počet strán: 304

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Ikar

Foto: Drominička

button bux
https://www.bux.sk/knihy/389050-vahavy-vestec.html

0 comments on “Váhavý veštec (Keziah Frostová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: