Životný štýl

Lulus receptár (Lucia Gažová)

Meno Lucia Gažová alias Lulus je medzi cukrármi známy pojem. Na koláčiky z jej stánkov si ľudia s radosťou počkajú v nekonečnom rade. Jej dokonalé torty a zákusky zdobia nejednu hostinu, či už svadobnú alebo narodeninovú. Skrátka na jej práci vidieť, že robí presne to, čo ju baví a napĺňa a hlavne s láskou.

DSC_0208

Svoju vášeň k pečeniu preniesla aj do svojej druhej knihy. Po úspešnej Lulus cukrárke pre nás “upiekla” Lulus receptár. Výnimočnosť tejto knihy je v tom, že každá jedna je originálna a jedinečná. Ako je to možné?

DSC_0204

Nuž úplne jednoducho. Kniha totiž okrem receptov priamo od Lucky obsahuje aj prázdne strany. Tu prichádza čas na vašu originalitu. Do predtlačených riadkov si môžete zapísať vaše obľúbené a výnimočné recepty. Tieto dvojstrany sú riešené naozaj prakticky. Ľahko si do nich zaznačíte všetky potrebné údaje, napríklad aj alergény, náročnosť, či čas prípravy.  Mne sa veľmi páči aj miesto pre poznámky, kam si môžete zapísať, či sa vám koláčik podaril, prípadne ako by ste ho do budúcna vylepšili. Na vyčlenené miesto si ho môžete pridať fotku. Tí zručnejší si obrázok môžu aj nakresliť. Na začiatku knihy máte dokonca aj obsah, kde si zapíšete stranu, na ktorej sa váš koláčik nachádza. V tomto smere autorka receptárik skutočne vyšperkovala do posledného detailu.

DSC_0202DSC_0203

Kniha obsahuje aj pätnásť receptov priamo od Lulus. Hoci sa môže zdať, že ich nie je veľa. Niekedy je kvalita lepšia ako kvantita. V tomto prípade to určite platí na 100%. Niektoré recepty sa už nachádzali aj v predošlej knihe. Tentokrát sú však v novom šate. Napríklad makarónky, profiterolky alebo tartaletky. Tešiť sa môžete aj na marakujovú tortu, kávičkové cupcakes či limetkové nebíčko. Práve posledné spomínané sme už aj skúšali a nebíčko je slabé slovo. Torta vyšla podľa receptu dokonale. A chuť? Uf, čo vám budem hovoriť. To musíte skúsiť.

DSC_0201

V závere knihy nájdete aj skvelé tipy pri pečení. Ocenia to najmä začínajúci cukrári. Ako si správne vybrať kuchynských pomocníkov, ako použiť špičky na zdobenie či ako dokonale obtrieť a nazdobiť tortu.

DSC_0205

Ako som už spomínala, kniha je premyslená do posledného detailu. Dokonca v nej nájdete aj dve záložky. Jednu využijete na vaše recepty a tú druhú na Luckine. Ja som knihu objednávala pre moju maminu, ktorá piekla už z jej prvej knihy. Aj tentokrát bola z knihy nadšená. O to viac, keď sme ju mali aj s venovaním a podpisom.

Kniha je aj krásny darček pre niekoho, kto rád skúša svoje recepty. V tejto knihe má nielen inšpiráciu, ale môže si zapísať aj svoje vlastné nápady. Na záver môžem iba dodať, že je to krásna kniha plná ešte krajších fotiek.

Titul: Lulus receptár

Autor: Lucia Gažová

Počet strán: 160

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

1 comment on “Lulus receptár (Lucia Gažová)

  1. Spätné upozornenie: Dorty Chez Lucie (Lucie Dvořáková) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: