Romány

Dievča z titulky (Lenka Kyselicová)

Cením si každú knihu, ktorú dostanem na recenziu. Keď však príde priamo od autora, mám voči nej väčší rešpekt. Jednou z takých kníh je aj Dievča z titulky od Lenky Kyselicovej. Obálka je lákavá, tak som sa pustila do čítania.

Už samotný názov prezrádza, že hlavná hrdinka bude patriť na titulky časopisov. Aj tak bolo. Serafina je mladá talianska aristokratka s titulom markíza. Pokiaľ žila v Taliansku, každý jej krok sprevádzali paparazzi. Hoci to berie ako súčasť života, zlomyseľné články ju doviedli k anorexii. Neskôr jej kroky smerovali študovať do USA, kde konečne okúsila, aké je to žiť normálny život. Nikto ju nepoznal, našla si nerozlučnú kamarátku Avu a mohla sa prechádzať bez toho, aby počula známe cvak, cvak, cvak

Z Ameriky pokračovala v štúdiu medicíny vo Veľkej Británii. Aj tu sa cítila bezpečne pred novinármi. Osud to však zariadil tak, že Sera sa spoznala s chalanmi z jednej obľúbenej hudobnej skupiny, kde aj začala hrať. Jej život začal naberať úplne iné rozmery. Prišla láska aj sklamanie a … vlastne to si už musíte prečítať sami.

Autorka píše veľmi sviežo a príjemne. Osloví hlavne mladé dievčatá, ale dobre sa čítal aj mne, tridsiatničke. Počas čítania dostanete niekoľko šokov, ktoré bude musieť vstrebať. Keď už som si myslela, že niečo bude tak alebo tak, tak som sa väčšinou mýlila. Autorka ma vtiahla do deja a čítala som so záujmom, ako bude dej pokračovať. To, čo zaujme čitateľky, bude určite aj nablýskané prostredie, v ktorom Sera vyrastá a žije. Každá z nás sa môže vcítiť do kože slávnej markízy a možno si práve vtedy uvedomíme, ako nám je dobre, keď o nás nemajú záujem média.

Okrem príbehu robia knihu výnimočnou aj novinové články, listy či prepis talkshow. V knihe sú aj texty piesní, ktoré sú zároveň krásnou poéziou.

V diaľke záblesk rozohnal temnotu,

chytám pomocnú ruku, cítim dobrotu.

Dokým tu stojím nohami na zemi,

ten hore chráni ma, zlo sa nezmení.

Dokým tu stojím, som stále nažive.

Nájdem cestu domov, vrátim sa, prežijem!

Kniha bola príjemná oddychovka. Som si istá, že nejedná mladá čitateľka bude fantazírovať, aké je to byť mladou aristokratkou. Hoci je príbeh romantický, nie je úplne presladený. S hlavnými hrdinami sa osud zahráva vo veľkom štýle a neraz budete mať slzy na krajíčku. Na druhej strane som občas mala chuť niektorým postavám vynadať alebo ich prefackať. Svedčí to iba o tom, že počas knihy zažijete množstvo emócií. 

Z celého srdca ďakujem Lenke za knihu a za dôveru. Som poctená, že som mohla nazrieť do života “Karamelky”. Mimochodom, toto oslovenie bolo krásne a tak isto aj psík menom Maffinka. Obávam sa, že ak raz budem mať psíka, nevyhne sa tomuto rozkošnému menu. Ešte raz ďakujem a som si istá, že každá beznádejná romantička si túto knihu zamiluje.

Titul: Dievča z titulky

Autor: Lenka Kyselicová

Počet strán: 376

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Motýľ

Foto: Drominička

1 comment on “Dievča z titulky (Lenka Kyselicová)

  1. Spätné upozornenie: Algoritmus lásky (Lenka Kyselicová) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: