Romány

Dielo majstra (Francine Riversová)

Vydavateľstvo Kumran.sk sa venuje publikovaniu kníh s kresťanskou tematikou. Môžete si prečítať román, ktorý má pútavý príbeh, ale zároveň v sebe nesie isté posolstvo. Takou knihou je aj Dielo majstra, ktorú napísala autorka Francine Riversová.

DSC_0382

Výtvarník Roman Velasco má všetko, po čom môže mladý muž túžiť – peniaze, krásny dom, slávu a ženy, ktoré sa mu samé núkajú. Svojou tvrdohlavosťou už stihol od práce asistentky odradiť niekoľko záujemkýň, ktoré mu posiela agentúra.  Teraz posielajú Grace Moorovú. Tá si od atraktívneho šéfa drží dostatočný odstup. A tak má Roman konečne asistentku a Grace toľko potrebnú prácu. Pre Grace je unavujúce dochádzať do práce tak ďaleko a po dohode sa presťahuje do samostatného domčeka na pozemku svojho šéfa. Každodenná spolupráca ich zbližuje, až nakoniec jedna pracovná cesta zmení všetko. Postupne si rozpovedia svoje životné osudy a zisťujú, že majú toho veľa spoločného. Grace sa so svojou minulosťou vysporiadala vďaka Bohu. Roman svoje pocity dusí v sebe a v prípade hnevu vezme spreje a ide pomaľovať niektorú budovu. Až sa ocitne v pekle…

DSC_0380

Viac z obsahu písať nemôžem, pokazila by som zážitok z čítania. Na prvý pohľad ma zaujala krásna obálka. Jej skutočný význam pochopíte až pri čítaní. Autorka sa vo svojom diele venuje viacerým ťažkým témam, ako na príklad strata rodičov či týranie a využívanie žien. Minulosť oboch hlavných postáv sa postupne derie na povrch a začne vám byť ľúto, čo museli prežiť. Stále dúfate, že ich nádej v lepšiu budúcnosť spojí dokopy.

Už som naznačila, že kniha má kresťanské posolstvo. Ja som veriaca, takže mi to neprekážalo. V príbehu sa zväčša kresťanstvo a Boh spomínajú len striedmo, účelne a znesiteľne aj pre neveriaceho človeka. Až na záver si priebeh deja vyžiadal  viac úvah o duchovných témach. Myslím si však, že sa tak stalo nevtieravou formou a v primeranej miere.

DSC_0381

Na knihe mi však aj niečo výslovne prekážalo. Bola to jej veľkosť. Na jednej strane som sa tešila, že ide o hrubú knihu a mám čítanie na dlhšiu dobu. Formát bol však väčší  a v mäkkom prebale, preto sa mi s ňou manipulovalo o čosi horšie.

Jednotlivé kapitoly boli relatívne krátke, a keďže autorka písala svižne a s ľahkosťou, tak sa čítali veľmi dobre.

Kniha Dielo Majstra je veľmi pútavý román, občas prepletený kresťanskými myšlienkami, ktoré môžu zaujať aj neveriacu čitateľku. Pretože hlavnou témou príbehu je láska.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu a kníhkupectvu Kumran.sk

https://www.kumran.sk/krestanske-romany-novely/21453-dielo-majstra.html

Titul: Dielo majstra

Originálny názov: The Masterpiece

Autor: Francine Riversová

Počet strán: 448

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Kumran.sk

Foto: Drominička

1 comment on “Dielo majstra (Francine Riversová)

  1. Spätné upozornenie: Anjelský chlieb (Tessa Afsharová) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: