Trilery

Žiadosť o priateľstvo (Laura Marshallová)

Slovenské vydavateľstvo Tatran prináša na pulty kníhkupectiev ďalší triler. Tentokrát ide o titul Žiadosť o priateľstvo, ktorý napísala Laura Marshallová. Tajomný obal a ešte pôsobivejšia anotácia ma zlákali na prečítanie.

DSC_0317

Louise žije svoj život so synom Henrym a začína byť presvedčená, že po rozvode sa jej život začína dávať do poriadku. Akákoľvek duševná pohoda sa vytratí v momente, keď jej na sociálnej sieti príde žiadosť o priateľstvo. Nebolo by to nič zvláštne, pokiaľ by nešlo o žiadosť od Marie Westonovej. Mária je totiž už dvadsaťpäť rokov mŕtva. Aj keď sa to nikdy nedokázalo, tak Louise si je istá, že za jej smrť môže práve ona. Snaží sa racionálne uvažovať a vsugeruje si, že ide iba o krutý kanadský žartík pred blížiacou sa stretávkou. Na stretávke sa tiež udejú zvláštne veci a Louise začína mať pocit, že Maria možno nezomrela a teraz sa jej chce pomstiť.  Strach ju začína oberať o spánok, triezve myslenie a takmer aj o rodinu. Je Maria nažive?

DSC_0319

Napínavý dej vás vtiahne hneď od začiatku. Mala som v pláne si prečítať jednu dve kapitoly, knihu odložiť a ísť robiť niečo iné. Zrazu som zistila, že som na jeden hlt dala sedemdesiatpäť strán. Za ďalšie dva dni som mala knihu prečítanú. Dej bol taký napínavý, že sa len ťažko dala odložiť. Príbeh zo súčasnosti sa striedal s udalosťami z roku 1989, kedy došlo k zmiznutiu Marie Westonovej. Týmto sa stále odkrývali nové a nové skutočnosti, ktoré vám dali chrobáka do hlavy. Museli ste premýšľať, či Maria naozaj žije alebo ste hľadali niekoho, kto za tým všetkým stojí. Napätie až do konca. Keď som si myslela, že je už po všetkom a prichádza relatívny “happyend”, zrazu bolo všetko inak, ako by som čakala.

Želá si vystúpiť z temnoty a žiť život, ktorý mala žiť. Chce, aby ju vypočuli a poznali.

Autorka sa vo veľkej miere venuje šikane na školách. Túto skutočnosť hodnotím veľmi pozitívne, pretože je to stále veľké tabu a je potrebné o tom písať, hovoriť. Aby sa deti nebáli zdôveriť. A hlavne, aby sme my rodičia, vedeli spozorovať, že sa niečo deje, skôr ako bude neskoro.Taktiež vás núti zamyslieť sa nad životom online. Veľa ľudí sa schováva za dokonalé fotky, hoci ich život nie je taký nablýskaný ako sa na prvý pohľad zdá. Účet na Facebooku som síce po knihe nevymazala, ale oceňujem triler s týmto námetom. Je veľmi aktuálny a reálny.

DSC_0326

Mne sa kniha páčila. Obzvlášť jej svižný dej, ktorý nemal žiadne nudné pasáže. Milovníkom psychotrilerov sa bude určite páčiť. Ak k nim patríte, tak neváhajte.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Tatran. Viac o knihe sa dozviete priamo na ich stránke:

http://www.slovtatran.sk/knihy/krimi-detektivky-a-trilery/ziadost-o-priatelstvo

Titul: Žiadosť o priateľstvo

Originálny názov: Friend request

Autor: Laura Marshall

Počet strán: 304

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

0 comments on “Žiadosť o priateľstvo (Laura Marshallová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: