Detektívky Romány

Prečo si ma tu nechal? (Clare Mackintosh)

Na knihu Prečo si ma tu nechal? od Clare Mackintosh som sa úprimne veľmi tešila. Vždy si rada prečítam knihu, ktorá získala ocenenie, či už u nás alebo v zahraničí. Táto kniha sa pýši titulom Najlepšie britské krimi. A rozhodne ju nezískala len tak.

DSC_0310

Jenny Grayová v jedno daždivé popoludnie prežíva svoj najhorší deň. Malý päťročný chlapček menom Jacob sa vytrhne mame z ruky a končí pod kolesami auta. Vinník z miesta nehody zmizne. Jenny táto tragédia zničila natoľko, že sa snaží od všetkého odstrihnúť a uniká preč. Bez toho, aby komukoľvek oznámila, že odchádza. Jednoducho zmizne a snaží sa začať žiť odznova. Policajný tím však naďalej pracuje na prípade malého chlapca. Podarí sa im vypátrať vodiča, ktorý zavinil smrť Jacoba?

Keď ležím v posteli, zápasím so spánkom a prehrávam si v hlave scenáre ako v detských knižkách, kde si čitateľ môže vybrať koniec. Pevne zatváram oči a absolvujem alternatívne konce: ten, kde sme vyrazili o päť minút skôr alebo o päť minút neskôr. Ten, kde Jacob žije a teraz spí v posteli, tmavé mihalnice mu spočívajú na okrúhlych lícach. Ale nič sa nezmení.

Kniha ma vtiahla do deja hneď po prológu. Okamžite som sa vcítila do pocitov matky a trhalo mi srdce, že sa niečo také mohlo stať. Spôsob, akým je kniha písaná, vás núti otáčať stranu za stranou. Na začiatku som mala menšie obavy, a to z jedného dôvodu. Po nehode nemala polícia žiadne dôkazy a matka zmizla. Čakala som, čo sa stane na zvyšných tristo stranách. Lebo z toho, čo som čítala, som mala pocit, že vinníka nemajú ako nájsť. Veľmi, ale naozaj veľmi som sa mýlila. Takmer v polke knihy nastal neskutočný zlom. Ja som zavrela knihu a nechápala som asi pol hodiny, že to celé je vlastne úplne inak. To bolo v čase, keď som už chcela ísť spať. Žiaľ, nedalo sa. Kniha sa dostala do druhej časti a ja som dychtivo čítala, ako to vlastne je.

DSC_0317

Druhá časť bola ešte viac čítava ako prvá a nedalo sa od knihy odtrhnúť. Aj táto kniha je písaná tak, že každá kapitola je rozprávanie niekoho iného a to ma neskutočne baví. Či už to bol pohľad policajta Raya alebo Jenny.

DSC_0314

Skvelo premyslený príbeh, v ktorom sa spája detektívka so psychologickým románom a zápletka, ktorá vám vyrazí dych. Knihu odporúčam. Myslím, že je určená skôr pre ženy. Keďže sa v nej skrýva aj trochu vášne. Rozhodne v nej nechýba takzvaný WAW efekt. Len sa netreba nechať odradiť pomalším začiatkom.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Lindeni. Ja som si ju vybrala práve vďaka ukážke na tejto stránke. Skúste sa začítať aj vy:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/19742672/preco-si-ma-tu-nechal/

DSC_0313

Titul: Prečo si ma tu nechal?

Originálny názov: I let you go

Autor: Clare Mackintosh

Počet strán: 416

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Drominička

1 comment on “Prečo si ma tu nechal? (Clare Mackintosh)

  1. Spätné upozornenie: Vidím ťa (Clare Mackintosh) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: