Trilery

Vidím ťa (Clare Mackintosh)

Od autorky Clare Mackintosh som čítala jej debut Prečo si ma tu nechal? Ten patril medzi tie naj v tom roku. Hneď keď som videla, že vydavateľstvo Lindeni prináša jej ďalšiu knihu, vedela som, že ju chcem čítať. Vidím ťa zaujala nielen obálkou, ale aj anotáciou.

Zoe Walkerová žije na predmestí Londýna a do svojej práce v centre dochádza pravidelne mestskou dopravou. Počas jednej cesty z práce náhodou zazrie v novinách svoju fotku v sekcii erotických služieb. Jej rodina ju uisťuje, že sa na fotke nachádza iná žena. Zoe však začne mať strach. Každý deň je na fotke iná žena. Prečo sa tam zjavujú? Je to náhoda, že ona bola medzi nimi, alebo to niekto naplánoval?

Rutina je príjemná. Dôverne známa, upokojujúca. Vďaka rutine sa cítiš v bezpečí. Rutina ťa zabije.

Do tejto knihy som sa pustila s chuťou. Musím sa priznať, že sa nedala odložiť. Čítanie ma bavilo od začiatku až do konca. Takmer štyristo stránok som prelúskala za pár dní. Myslím, že už aj to o niečom svedčí.

Autorka si vybrala veľmi zaujímavú tému, ktorou sa mi dostala poriadne pod kožu. Ako sa môže vaša denná rutina zmeniť na nočnú moru? Nikdy som sa nezamýšľala nad tým, ako môžu byť naše každodenné zvyky lákadlom pre zločincov. Príbeh do mňa zasial semienko pochybností. Asi si začnem dávať viac pozor.

Spolu so Zoe som veľmi som prežívala strach a napätie. Táto kniha ma prinútila obzerať sa za seba a myslím, že ešte nejaký čas bude vo mne rezonovať. Počas čítania som premýšľala o náznakoch, kto bude mať dočinenia s inzerátmi. Mala som niekoľko tipov. Ako vždy, ani tentokrát mi nevyšli. Hoci v jednej maličkosti som trafila, aj tak ma príbeh šokoval. Ku koncu mi kniha pripadala ako z rýchlika. Niektoré veci sa mi už zdali za čiarou, ale aj tak ma príbeh bavil. Samotný záver ma však dostal. Peknú chvíľu po dočítaní som ešte vstrebávala emócie.

Kniha Vidím ťa je skvelý psychologický triler alebo detektívka. Počas čítania som mala neraz zimomriavky. Som si istá, že nejedna čitateľka po prečítaní knihy zmení trasu do práce, aby nebola taká predvídateľná. Kniha ma bavila od začiatku do konca a môžem ju odporučiť všetkými desiatimi. Pre milovníkov napätia to bude dobrá voľba. Už teraz sa teším na ďalšiu knihu od autorky, ktorá si získava miesto medzi mojimi obľúbencami. Predošlú knihu som odporúčala každému v mojom okolí a inak to nebude ani s touto.

Knihu nájdete na stránke vydavateľstva:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/22673098/vidim-ta/

Titul: Vidím ťa

Originálny názov: I See You

Autor: Clare Mackintosh

Preklad: Tamara Chovanová

Počet strán: 384

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Drominička

1 comment on “Vidím ťa (Clare Mackintosh)

  1. This was loveely to read

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: