Romány

Kvapka šťastia v rannej káve (Agnès Martin-Lugand

Autorka Agnès Martin-Lugand je už medzi slovenskými čitateľkami pomerne známa. V mojom prípade išlo o premiéru. Kvapka šťastia v rannej káve ma zlákala nielen krásnou obálkou, ale aj tým, že autorku všetci chválili. Tak som to skúsila aj ja.

DSC_0558

Hortenzia je tanečnica, ktorá žije v Paríži. Pracuje ako učiteľka tanca. Má priateľa Aymerika a skvelých priateľov zo školy. Ideálny parížsky život plný dynamiky. Jej zabehnutý život zmení jedna sekunda. Tá, v ktorej spadne zo schodov a jej členok dá o sebe vedieť natoľko, že bude musieť niekoľko mesiacov oddychovať. Ohrozená je jej kariéra. Rozhodne sa preto odísť do svojho rodičovského domu na juhu Francúzska. Tam sa jej uponáhľaný parížsky život zmení na oázu pokoja. Bude Hortenzia ešte niekedy učiť a tancovať? Vydrží jej priateľstvo diaľku?

“Od istého času mi pripadáš úplne mimo… Jednoducho ťa nespoznávam… Keď prídem do školy a dívam sa na teba, pripadáš mi ako duch blúdiaci po chodbách. Si taká stratená, taká zmätená… Akoby si nevedela, kam sa podieť… Z ohňa, ktorý v tebe horel, zostala pahreba…”

Kniha je plná lásky, životných nástrah, sklamania, dôvery a nedôvery, ale aj odhodlania a nádeje. Rozumiem, prečo je autorka taká obľúbená. Spôsob, akým je príbeh napísaný vás vtiahne hneď na začiatku a len veľmi ťažko sa od knihy viete odtrhnúť. Hoci námet ako taký nie je podľa mňa až taký výnimočný. Počas čítania máte aké – také tušenie, že s kým Hortenzia skončí. Ale vôbec to nevadí. S rozbúchaným srdcom prežívate každé sklamanie a aj každú radosť spolu s ňou. Ja som si ju obľúbila veľmi. Hoci ma občas poriadne vytočila svojím naivným správaním. Ale odpustila som jej to. Bola totiž bezhlavo zaľúbená. Alebo si to aspoň myslela.

DSC_0562

Pokiaľ ste už od autorky niečo čítali, tak viete, čo môžete očakávať. Mne sa kniha páčila a veľmi dobre som si pri nej oddýchla. Nehovoriac o úžasnom francúzskom prostredí. Či už Paríž alebo Provensálsko. Oboje má svoje čaro. Doslova som cítila vôňu levandule. Pokiaľ patríte k čitateľkám, ktoré sa k predošlým knihám ešte nedostali, tak sa nemusíte obávať. Ak máte radi romantiku, tak netreba váhať a knihu si prečítajte. Spoznáte vďaka nej silu lásky aj priateľstva. Kniha má prekrásnu obálku, ktorá priam kričí po tom, aby ste ju vzali do rúk.

DSC_0563

Úryvok z knihy si môžete prečítať na stránke:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/20256227/kvapka-stastia-v-rannej-kave/

Titul: Kvapka šťastia v rannej káve

Originálny názov: A la lumière du petit matin

Autor: Agnès Martin-Lugand

Počet strán: 360

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Drominička

1 comment on “Kvapka šťastia v rannej káve (Agnès Martin-Lugand

  1. Spätné upozornenie: Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu / Život je ľahký, nerob si starosti (Agnés Martin-Lugand) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: