Romány

Otáznik je polovica srdca (Sofia Lundbergová)

Sú knihy, ktoré sú propagované vo veľkom štýle a sú aj knihy, ktoré si málokto všimne. Otáznik je polovica srdca od Sofie Lundbergovej by som zaradila do tej menej propagovanej kategórie. Som preto rada, že vám ju môžem predstaviť.

DSC_0055

Elin je úspešná fotografka, ktorá žije v New Yorku. Žije so svojím manželom Samom. Ich dcéra Alice sa nedávno presťahovala na internát a Elin sa naplno pustila do svojej kariéry. Fotí neskoro do noci a jej manžel s tým začína mať problém. Jedného dňa si v pošte nájde list od priateľa z detstva. To naštrbí jej pevné odhodlanie uchovať si svoju minulosť iba pre seba. Pokiaľ Elin nechce prísť o svoju rodinu, musí pustiť na povrch spomienky zo svojho detstva, za ktoré sa veľmi hanbila. Nájde vďaka tomu Elin pokoj vo svojom živote?

„Ty to nechápeš? Držíš nás, svojich najbližších, tak ďaleko od pravdy, že je prakticky nemožné ľúbiť ťa. A pre teba ľúbiť nás.“

„Čo tým myslíš?“

„Si jeden veľký otáznik. Pre nás aj sama pre seba. Otáznik je vždy len polovica srdca, nerozmýšľala si nad tým? Nedá sa milovať človeka, ktorý má srdce plné tajomstiev. Nejde to.“ (str.236)

Od tejto knihy som nemala priveľké očakávania. Podľa obálky som si myslela, že pôjde o silnú romantiku. Skrátka oddychovku. Oddychovka to aj skutočne bola, ale z trochu iného súdka. V príbehu sa striedajú dve dejové línie. Jedná je zo súčasnosti a druhá je z minulosti. Všetko je navzájom prepojené a všetko sa postupne vysvetľuje. Milujem takto písané príbehy. Koniec každej kapitoly vás zláka na čítanie tej ďalšej. Ani sa nenazdáte a už doslova hltáte posledné strany knihy.

DSC_0051

Autorka sa v knihe venuje vážnym témam. Alkoholizmus, chudoba, nedostatok lásky od rodičov. Tieto témy sú spracované citlivo a pôsobia priam varovne. V knihe však nájdete aj veľa pozitívneho. Nechýba láska, odhodlanie a hlavne silné priateľstvo, ktoré pretrváva rokmi.

Kniha Otáznik je polovica srdca si zaslúži väčšiu pozornosť. Je napísaná veľmi pútavo. Dej vás vtiahne od prvej strany a nepustí až do konca. Zažijete tu pocit luxusu, ale aj najväčšej chudoby. S napätím budete prežívať osud hlavnej hrdinky. Kniha je primárne určená pre ženy a myslím, že je vhodná aj ako darček, ktorý neurazí. Ide o skvelé oddychové čítanie. Pre mňa je to táto kniha veľké pozitívne prekvapenie. Dala mi oveľa viac ako som od nej čakala.

DSC_0053

button-bux-e1541068323208

https://www.bux.sk/knihy/393646-otaznik-je-polovica-srdca.html

Titul: Otáznik je polovica srdca

Originálny názov: Ett Fragetecken Är Ett Halvt Hjärta

Autor: Sofia Lundberg

Počet strán: 363

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Ikar

Foto: Drominička

0 comments on “Otáznik je polovica srdca (Sofia Lundbergová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: