Detská literatúra

Kúzelná trieda – príbeh pokračuje (Zuzana Pospíšilová)

Približne pred rokom som vám predstavila knihu Kúzelná trieda.  Tentokrát sa mi do rúk dostalo jej pokračovanie s názvom Kúzelná trieda – príbeh pokračuje. Zuzana Pospíšilová pripravila pre deti opäť skvelé čítanie.

DSC_0043

Ak ste už so svojimi deťmi čítali prvý diel, určite viete, na čo sa môžete tešiť. Z prváčikov, ktorých učila pani učiteľka Jazmína Biela, sú už druháci. Víly však mohli byť vo svete ľudí len jeden rok. Preto deti už Jazmína učiť nebude. S nedočkavosťou čakajú, kto bude ich nová pani učiteľka. Do triedy vošla učiteľka s veľmi prísnym pohľadom a s nie veľmi vľúdnym menom. Klára Karhavá. Presne taká aj po celý čas bola. Deti iba karhala a nikdy nepochválila. Našťastie, deti vymysleli skvelý plán. Aký? To už si spolu so svojimi deťmi musíte prečítať.

Pani učiteľka sa pozrela na deti prísnym pohľadom a predstavila sa: „Volám sa Klára Karhavá a budem vás učiť tento školský rok. Nie ste žiadne malé deti. Ste už v druhej triede, tak dúfam, že sa podľa toho budete správať.“ Adelka s Majkou sa na seba vydesene pozreli. Obidvom preletela hlavou rovnaká myšlienka. Karhať znamená napomínať. Pani učiteľka vyzerá, že karhanie bude jej silnou stránkou. (str.14)

Aj druhá časť Kúzelnej triedy patrí do edície Čítanie pre prváčikov. Jednotlivé kapitoly sú krátke, písmenka sú dostatočné veľké a samotný text je veľmi pútavý. Ak už deti ovládajú všetky písmenka, tak si spolu s nimi môžete trénovať čítanie. Môžete mi veriť, že čítanie ich začne baviť. Občas sa stane, že jednotlivé kapitoly skončia napínavo a tak ich samotná kniha bude lákať na viac a viac čítania.

DSC_0046

Navyše kniha obsahuje prekrásne ilustrácie, ktoré maľoval ilustrátor Drahomír Trsťan. Sú krásne farebné, vystihujú pasáž, ktorú dieťa číta a občas sú aj celkom vtipné. Myslím, že aj kresby prispejú k dobrému pocity z knihy a motivácii na jej čítanie.

DSC_0048

Pokiaľ vás kniha zaujala, určite po nej siahnite. Ak ste však s deťmi nečítali prvý diel, vrelo odporúčam začať práve ním. Deti budú lepšie rozumieť textu a súvislostiam, pretože postavy sa opakujú aj v druhom diele. Ja som pred rokom prvú časť darovala prváčke v našej rodine, ktorá sa veľmi potešila. Teraz nám pribudol ďalší prváčik a  teraz už viem,  na akej knihe bude čítanie trénovať.

DSC_0047

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Grada.

https://www.grada.sk/kuzelna-trieda-pribeh-pokracuje-100006/

Titul: Kúzelná trieda – príbeh pokračuje

Originálny názov: Kouzelná třída, příbeh pokračuje

Autor: Zuzana Pospíšilová

Ilustrácie: Drahomír Trsťan

Počet strán: 72

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Grada Slovakia pod značkou Bambook

Foto: Drominička

0 comments on “Kúzelná trieda – príbeh pokračuje (Zuzana Pospíšilová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: