Trilery

Izolovaní (Sebastian Fitzek, Michael Tsokos)

Vydavateľstvo Tatran prináša ďalšiu knihu od autora Sebastiana Fitzeka. Nemecký kráľ psychotrilerov si na pomoc prizval aj profesora Michaela Tsokosa. Ten je v Nemecku zrejme najznámejší súdny lekár a medzinárodne uznávaný odborník v oblasti forenznej medicíny. Chcete vedieť, čo vzniklo zo spolupráce medzi dvomi špičkami vo svojom odbore? Kniha Izolovaní, ktorú prečítate na jeden dych.

DSC_0058

Súdny lekár Paul Herzfeld pri vykonávaní pitvy narazí v hlave obete na ampulku, v ktorej sa nachádza odkaz. Odkaz, ktorý bol určený jemu. S menom jeho dcéry a telefónnym číslom. Po spustení hlasovej schránky jeho dcéra žiada o pomoc. Musí čakať na ďalšie inštrukcie. Jeho boj s časom o záchranu dcéry sa začína. Koľko nevinných ľudí musí zomrieť, aby si prečítal ďalšie indície? Ako mu v tom všetkom pomôže ilustrátorka Linda, ktorá sa skrýva na ostrove Helgoland pred svojím expriateľom?

Viac z obsahu nejdem písať, pretože túto knihu si musíte prečítať. Hneď v prvej kapitole som sa neskutočne bála a srdce mi búšilo na maximum. Ďalšie a ďalšie kapitoly sa k tomu iba pridávali. Na prvý pohľad nesúvisiace osudy sú nakoniec prepojené do posledného detailu. V tomto je Fitzek skutočný majster.

DSC_0060

Spolupráca s Tsokosom sa určite vyplatila. Opisy pitvy sú úplne reálne, takisto aj postava súdneho lekára. Treba však upozorniť, že tým, že je všetko viac reálne, treba sa pripraviť na nie úplne jednoduché čítanie. Treba naň silnejšiu povahu. Alebo aspoň nečítať pri jedle či tesne pred spaním. Každopádne je to presne to, vďaka čomu je táto kniha výnimočná. Hoci o niečo brutálnejšia ako sme u Fitzeka zvyknutí.

Podal mu ruku. „A nerobte si starosti. Nedopustil som sa daňového podvodu, iba som zabil človeka. Čo také by sa mi mohlo stať?“ (str. 284)

Ako to už u autora býva, aj tentokrát vo svojej knihe poukazuje na nefungujúci právny systém (v Nemecku). V knihe Izolovaní sa zameriava na to, že človek, ktorý zneužije dieťa dostane podstatne nižší trest ako niekto, kto krátil dane. Tento zarážajúci fakt si možno mnohí doteraz neuvedomili. V tejto knihe to však bije do očí a rozhodne sa nad tým treba zamyslieť.

DSC_0062

Pre mňa je kniha Izolovaní zatiaľ najlepšia od Sebastiana Fitzeka. To, čo je jeho poznávacím znamením, nechýba ani v tejto knihe. Krátke kapitoly, ktoré vás nútia čítať ďalej. Napätie, ktoré vás sprevádza po celý čas. Zvraty, ktoré vaše myšlienky obrátia naruby. Jednoducho skvelé. Presne takto si predstavujem kvalitný psychologický triler. Príbeh, kde sa autor zahráva s vašou mysľou a to až do poslednej strany. Táto spolupráca sa vydarila a verím, že ďalšie knihy budú len lepšie a lepšie. Ak sa to ešte vôbec dá.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Tatran. Ukážku z knihy nájdete na odkaze:
http://www.slovtatran.sk/knihy/novinky/izolovani-#ukazka-z-knihy-

Titul: Izolovaní

Originálny názov: Abgeschnitten

Autor: Sebastian Fitzek, Michael Tsokos

Počet strán: 288

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

0 comments on “Izolovaní (Sebastian Fitzek, Michael Tsokos)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: