Detská literatúra Životný štýl

Flórin prírodný ateliér (Kristina Digmanová)

Vonku máme krásnu jeseň a ja vám chcem predstaviť knihu ideálnu pre toto obdobie. Flórin prírodný ateliér od autorky Kristiny Digmanovej vám ukáže, čo vytvoriť z listov, šišiek či kamienkov. Pokiaľ ste na tom s kreativitou ako ja (čiže žiadnou), tak vám kniha zaručene pomôže.

DSC_0073

Hneď v úvode sa vám predstaví dievčatko menom Flóra, ktorá vás bude sprevádzať celou knihou. Na každej ďalšej dvojstrane už nájdete tipy na tvorenie. Ako prvé vám Flóra ukáže, čo sa dá vytvoriť zo semienok. Vytvoriť zo semienka rybu, páva alebo kvetinku? Žiaden problém. V knihe nájdete, čo všetko potrebujete a ako postupovať.

DSC_0075

Ďalší skvelý jesenný pomocník na tvorenie je gaštan. Väčšina z nás pozná postavičky so špáradlami z jeho plodov. Ale čo keby ste si vzali z parku či lesa aj pichľavú gaštanovú šupku? Vďaka nej si môžete vytvoriť rozkošných ježkov či lienku.

DSC_0076

Mne osobne sa veľmi páčili výtvory zo žaluďov. Rôzne maľované zvieratká či dokonca ozdoby na stromček. Skvelý nápad je aj pohľadnica z listov, ktoré nájdete v lese či parku. Výtvorov z listov je však omnoho viac. Dokonca tu detičky nájdu aj návod, ako listy lisovať.

DSC_0077

Už teraz som vám priblížila veľmi veľa nápadov z knihy. Stále to však nie je všetko. Nájdete tu aj výtvory zo šišiek. Girlandy, kuriatka či dokonca psa. Celoročne však môžete s deťmi nájsť kamene a tie majú v knihe tiež svoje zastúpenie. Skrátka je tu toho na inšpiráciu dosť.

DSC_0074

Hoci je kniha útla, tak v sebe ukrýva naozaj veľa úžasných nápadov. Ja nie som príliš kreatívna a pre mňa je skvelou inšpiráciou. Nielen tvorenie bude pre deti zábava. Ale aj hľadanie samotného materiálu. Spojenie vychádzky s hľadaním šišiek a semienok bude pre deti zaujímavé a  poučné. Postupne sa naučia rozlišovať jednotlivé listy a plody. Nehovoriac o tom, ako sa budú tešiť z vlastných výtvorov.

Za krásnu knihu ďakujem vydavateľstvu Tatran.

Kúpite ju napríklad na Martinuse.

Titul: Flórin prírodný ateliér

Originálny názov: Floras naturpysslo

Autor: Kristina Digman

Počet strán: 36

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

0 comments on “Flórin prírodný ateliér (Kristina Digmanová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: