Trilery

Tichá pacientka (Alex Michaelides)

Po romantike a detských knihách prišiel opäť čas aj na triler. Tichá pacientka od Alexa Michaelidesa vyšla vo vydavateľstve Lindeni a zaujala ma nielen obálkou, ale aj anotáciou. Navyše ju chválila skvelá knižná blogerka Petra, preto som neváhala.

DSC_0100

Alicia Berensonová žije v šťastnom manželstve so svojim mužom Gabrielom. Ona je slávna maliarka, on známy fotograf. Jedného večera však zaznie z ich domu šesť výstrelov. Alicia z neznámych príčin zabije svojho manžela. Od tej chvíle prestáva rozprávať. Ako siréna láka každého psychoterapeuta. Každý chce prelomiť jej mlčanie. Pokúsi sa o to aj Theo Faber. Psychoterapeut, ktorý sa kvôli tomu, aby sa k nej dostal, vzdá stáleho miesta. Putuje do Grove, kde liečia Aliciu. Je však naozaj dobré, ak začne Alicia rozprávať? Čo ak svojim rozprávaním potopí príliš veľa ľudí?

„Alicia je mĺkva siréna, chlapče, ktorá nás láka na skaliská, na ktorých sa naše terapeutické ambície roztrieštia na márne kúsky.“ (Str.45)

Za začiatku sa dej trochu vliekol. Začínala som mať obavy, či to bude kniha pre mňa. Potom sa rozbehol tak, že ani netuším, ako som knihu dočítala. Iba som otáčala krátke kapitoly a dychtivo čítala, čo bude ďalej. Autor príbeh rozpráva cez psychoterapeuta Thea Fabera. Hoci ma spočiatku rušilo príliš veľa textu bez dialógov, neskôr mi to už bolo jedno. Hlavne preto, že autor píše pútavo a vtiahol ma do deja.

DSC_0097

Motív príbehu s pacientkou, ktorá mlčí, je fascinujúci. Navyše sa mi páčilo, že na pozadí celého príbehu sa odohráva grécka tragédia. Autor sa s čitateľom pohráva až do posledných strán. Niekoľko zvratov vás úplne zmätie. Samotné finále je brilantné a šokujúce zároveň. Na to, že ide o autorov debut, je tento psychologický triler skutočnou lahôdkou.

DSC_0096

Ak máte radi psychologické trilery, určite si neváhajte prečítať aj Tichú pacientku. Táto kniha sa vám dostane pod kožu a nebudete ju chcieť odložiť, kým nedostanete všetky odpovede. Ja som mala pri čítaní niekoľko verzií motívu. Žiadna z nich sa napokon neukázala ako pravdivá.  Za mňa: jednoznačne skvelá kniha. Ďakujem za tip, Peti. Pokiaľ mám správne informácie, tak sa chystá aj film čerpajúci námet z tejto knihy. Verím, že bude stáť zato. Prečítajte si najskôr knihu. Veď všetci vieme, že kniha je vždy lepšia.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Lindeni. Úryvok z knihy si prečítajte na stránke:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/20024054/ticha-pacientka/

Titul: Tichá pacientka

Originálny názov: The Silent Patient

Autor: Alex Michaelides

Počet strán: 352

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Drominička

1 comment on “Tichá pacientka (Alex Michaelides)

  1. Spätné upozornenie: Obvinená (Lucia Sasková) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: