Romány

Ukryté vo hviezdach (Melanie Dobsonová)

Knihy z vydavateľstva i527.net sa na Facebookovej stránke pýšia tým, že v nich vždy dobro zvíťazí nad zlom. Aj to je jeden z dôvodov, prečo mám ich knihy rada. Mám totiž istotu, že všetko dobre dopadne a po prečítaní vo mne nezostane iba bolesť. Preto som sa po mafiánskej detektívke rozhodla prečítať knihu Ukryté vo hviezdach, ktorú napísala Melanie Dobsonová.

DSC_0108

Čarovná rozprávkarka Callie pracuje v kníhkupectve spolu so svojou sestrou. Knihy sú jej únikom pred všetkým. Žije vo svojej bubline a nechce vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Jej sestra Brie má pre ňu špeciálny narodeninový darček. Daruje jej veľmi staré vydanie knihy Bambi. Callie v ňom začne listovať a zistí, že jej stránky sú popísané. Po dôkladnom preštudovaní zistí, že ide o zoznam vecí. Veci, ktoré patrili Židom pred viac ako osemdesiatimi rokmi. Pátraním sa dostáva ďalej a ďalej do minulosti. Jednotlivé dieliky začnú do seba zapadať. Podarí sa Callie nájsť pôvodnú majiteľku knihy Bambi?

Maxovi sa pri pomyslení, že do ich krásneho mesta sa nahrnú nacisti, zdvihol žalúdok. Elegantné viedenské ulice s tulipánmi v rozpuku a pozlátenými priečeliami mal zahaliť tieň Adolfa Hitlera a staré mačacie hlavy pošpinia čižmy jeho posluhovačov. (str.30)

Príbeh, ktorý nájdete v knihe, je veľmi pútavý. Prelínanie minulosti s prítomnosťou vás pohltí. Okrem toho, že sa strieda súčasnosť s minulosťou, striedajú sa v kapitolách aj rôzne postavy. Máte tak možnosť sledovať dej z viacerých pohľadov. Postupne si tak utvárate obraz o celom príbehu.

DSC_0109

Historická časť knihy sa odohráva počas druhej svetovej vojny v Rakúsku. Nájdete v nej aj mapku, podľa ktorej sa viete orientovať v miestach, ktoré sú spomínané. Príbeh poukazuje na krutosť a nezmyselnosť vojny. Na druhej strane odkrýva vrúcne srdcia ľudí, ktorí chcú pomôcť. Ukrývanie židov a ich majetku bolo v tom čase trestné. Napriek tomu to niekoľko odvážlivcov nezastavilo.

DSC_0114

Kniha sa mi veľmi páčila. Na krutosti vojny som už z iných kníh zvyknutá. Netreba sa však báť. Táto je o vojne, ale je znesiteľná aj pre slabšie povahy, ktoré knihy o vojne neradi čítajú. Podstata príbehu je o láske, odvahe, nádeji a obetovaní sa pre niekoho iného. Konečné rozuzlenie bolo úžasné a dojímavé. Aj v tomto prípade teda platí, že dobro zvíťazilo nad zlom.

Knihu odporúčam ženám, ktoré majú radi silné príbehy. Starším aj mladším. Je ideálna ako darček k sviatku, či na Vianoce. Nesie v sebe hlboké posolstvo o ľudskosti a každý si v nej pre seba nájde tie pravé myšlienky.

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com.

Knihu kúpite na tomto odkaze:
http://bit.ly/2oCtBWO

Titul: Ukryté vo hviezdach

Originálny názov: Hidden Among the Stars

Autor: Melanie Dobson

Počet strán: 312

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: i527.net

Foto: Drominička

Kniha, #KdeDobroVíťazí

0 comments on “Ukryté vo hviezdach (Melanie Dobsonová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: