Detektívky

Vlk (František Kozmon)

František Kozmon je už medzi slovenskými čitateľmi detektívok dobre známy. Mnohí z vás určite počuli o knihách Potkan, Rosnička či Kukučka. Ja som ich zaregistrovala už dávnejšie, ale neporadilo sa mi k nim z časových dôvodov dostať. Nedávno ma však oslovil sám autor a ponúkol mi na recenziu novinku s názvom Vlk. Váhala som. Bála som sa, že dej nadväzuje na predošlé knihy. Autor ma však uistil, že ide o samostatný príbeh. Ten pochopím aj bez predošlých kníh. A som rada, že som sa na knihu napokon dala nahovoriť.

DSC_0101

Marek Wolf sa ocitá v Kanade po tom, ako mu príde e-mail, ktorý môže súvisieť so smrťou jeho otca. Obsahuje fotku  z miesta činu. Vďaka nej sa má o svojom otcovi dozvedieť viac. Marek ho totiž nikdy nevidel. Marek kedysi pracoval v Montreale na polícii a preto dúfal, že tam nájde pomoc. Postupne vypláva na povrch viac ako jedna vražda. Marek svojim pátraním spája jednotlivé kúsky skladačky. Najväčší problém je, že sa pri pátraní zaplietol s mafiou. Podarí sa mu napriek všetkému vystopovať záhadného vraha s vlčou maskou?

DSC_0102

Napínavý román, v ktorom sa striedajú dva príbehy. Jeden z minulosti, ktorý opisuje život Marekovho otca s mafiou. Ďalšia dejová línia je samotné pátranie. Kapitoly boli krátke, ale dynamické a plné napätia. Keď som si v duchu povedala, že po tejto kapitole si dávam pauzu, nikdy to nakoniec nebola pravda. Keď by som nevedela, že ide o slovenského autora, myslela by som, že ide o preklad zahraničnej detektívky. V tomto smere som bol a príjemne prekvapená. Celkom sa teším, že má Jozef Karika dobrú konkurenciu.

DSC_0106

Prostredie talianskej mafie bolo pre mňa svojím spôsobom fascinujúce. Autor veľmi hodnoverne vykreslil jednotlivé situácie. Neraz som mala zimomriavky. Hoci príbeh obsahuje veľa násilia, pri tomto žánri sa tomu vyhnúť nedá. Zvlášť ak sa dej odohráva v mafiánskom prostredí. Po celý čas si v hlave skladáte mozaiku, o čo v príbehu v skutočnosti ide. Záver vás napokon prekvapí. A tak to v dobrej detektívke má byť.

Ak patríte k čitateľom, ktorí Františka Kozmona ešte doteraz nečítali, určite to napravte. Pokojne siahnite aj po ostatnej knihe Vlk. Naozaj netreba čítať predošlé, aby ste pochopili súvislosti. Všetko potrebné je v knihe spomenuté a vysvetlené. Ja už mám v zozname prianí napísané aj zvyšné knihy a verím, že sa k nim postupne dostanem. Knihu Vlk môžem odporúčať všetkým milovníkom napínavých detektívok. Mužom aj ženám.

Ďakujem autorovi za skvelý knižný zážitok.

Titul: Vlk

Autor: František Kozmon

Počet strán: 400

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Ikar

Foto: Drominička

1 comment on “Vlk (František Kozmon)

  1. Spätné upozornenie: Červ (František Kozmon) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: