Trilery

Anonymné dievča (Sarah Pekkamen, Greer Hendricks)

Vždy je pre mňa záhada, ako môžu jednu knihu napísať dve osoby. Od Sarah Pekkamen a Greer Hendricks som už mala možnosť čítať Manželku medzi nami. Keďže nebola zlá, siahla som aj po ďalšej knihe. Tentokrát ide o titul Anonymné dievča. Anotácia ma veľmi zaujala. Podarilo sa autorkám prekonať predošlú knihu?

DSC_0228

Jessica pracuje ako vizážistka a úplnou náhodou sa zúčastní psychologického výskumu v oblasti etiky a morálky. Berie to ako ľahko zarobené peniaze, ktoré by jej pomohli pri platení nájmu. Zodpovie predsa iba pár otázok, všetko je anonymné. Otázky sú zaujímavé a donútia Jess premýšľať o svojej minulosti. Psychiatrička doktorka Shieldsová si vyberie Jessicu pre pokračovanie vo svojom výskume aj po skončení dotazníka. Jess ani len netuší, že sa zamotala to zvrátenej hry, ktorá je plná klamstiev a manipulácie. Podarí sa jej ukončiť tlak doktorky Shieldsovej skôr ako bude mať následky, alebo už je neskoro?

A niekedy práve tí ľudia, ktorí sa zdajú úplne dokonalí a vyrovnaní, ublížia človeku najviac. (str.60)

Kniha je rozdelená na niekoľko častí. Kapitoly sa striedajú z pohľadu Jessicy a doktorky Shieldsovej. Všetky postavy boli veľmi dobre vykreslené. Charaktery sa postupne prejavovali a nič nebolo tak, ako sa na prvý pohľad zdalo. Ja som si veľmi obľúbila postavu Jess. Prežívala som s ňou vzrušenie, napätie, strach aj smútok či hnev. Viem si ju predstaviť ako skvelú kamošku. Na druhej strane, doktorka Shieldsová mi poradne dvíhala tlak.

DSC_0231

Kniha je pútavá, ťažko sa odkladá. Vtiahla ma hneď prvými stranami a na jeden dych som prečítala viac ako sto strán. Autorky pripravili pre čitateľa skvelý zážitok. S jeho mysľou sa pohrávajú od začiatku až po koniec. V knihe je niekoľko nečakaných zvratov a neraz rozmýšľate, kto klame. Je to doktorka Shieldsová alebo jej manžel? Nie, nie, určite Jess niečo ukrýva. Takto si budete meniť teórie počas celého čítania. To je skvelé. Neviete, čo môžete očakávať na ďalšej strane, nieto ešte na konci príbehu.

Záver ma trochu sklamal. Čakala som väčšiu drámu alebo ešte väčší zvrat. Úplný záver ma však potešil a povedala som, že si to Jess zaslúži. Čo si zaslúži? To si musíte prečítať.

DSC_0233

Kniha určite stojí za prečítanie. Ak ste už čítali Manželku medzi nami, tak viete, čo približne môžete očakávať. Mne sa Anonymné dievča páčilo o niečo viac. Kniha nemala nudné pasáže, stále sa niečo dialo. Premýšľala som nad príbehom aj v čase, keď som nečítala. Potrebovala som vedieť, ako sa situácia vyvinie. Knihu by som odporučila skôr ženám. Hoci aj mužom by mohla páčiť. Ak ste milovníkom psychologických trilerov, tak sa nezabudnite pristaviť v kníhkupectve aj pri tejto knihe.

Úryvok z knihy si môžete prečítať na stránke:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/21662411/anonymne-dievca/

Titul: Anonymné dievča

Originálny názov: Anonymous Girl

Autorky: Sarah Pekkamen, Greer Hendricks

Počet strán: 392

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Drominička

0 comments on “Anonymné dievča (Sarah Pekkamen, Greer Hendricks)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: