Detská literatúra

Atlas príšer a duchov (Federica Magrinová)

Patríte vy alebo vaše deti k tým, čo sa ničoho neboja? Nemajú strach z duchov alebo zlovestných príšer? Ak ste odvážni, mám pre vás tip na knihu. Atlas príšer a duchov je to pravé . Autorka textu je Federica Magrinová. Vydajte sa po stopách rôznych príšer, duchov a legiend.

DSC_0252

Hneď v úvode sa vám predstaví sprievodca Van Helsing. Mnohí ho zaiste poznáte ako postavu z filmu. Tu je predovšetkým známy ako lovec príšer. Kniha je rozdelená podľa území, kde sa príšery a duchovia vyskytujú. Precestujete Európu, Áziu či Afriku. Chvíľu sa zastavíte aj pri mytológii a nesmú chýbať ani vodné príšery.  Ak sa nebojíte, môžete sa vydať na dobrodružnú a desivú výpravu.

DSC_0254

Akých duchov či strašidlá poznáte? Ja som poznala iba niektorých. Väčšinou tie príšery, ktoré sú známe v Európe. Legenda o Lochnesskej príšere je známa asi každému, o Golemovi sme mohli vidieť rozprávku. Najznámejší v našich končinách je určite gróf Drakula. V knihe sa dočítate, kde sa vyskytuje, čo je jeho charakteristika a aj to, ako mu prejsť cez rozum.

DSC_0255

Ďalšia zaujímavá kapitola je o mytológii. Tu vám autorka predstaví napríklad Sirénu, Kirké, Fénixa, ktorý vstáva z vlastného popola alebo aj Baziliška. Niektorých z nich určite mnohí z vás poznajú napríklad zo série o Harrym Potterovi. Iné príšerky budú pre vás iste záhadou.

Ďaľšie kapitoly sú už venované nám vzdialenejším kútom sveta. Pre mňa boli neznáme, ale o to zaujímavejšie. Viete čím je známa ryba Bahamut alebo pri ktorej príšere môžete ochorieť po jej dýchnutí na vás? Že neviete? Všetko sa v knihe dozviete. Niektoré príšerky a duchovia sú opísané stručne. Iným je venovaná aj celá dvojstrana. Tak je to napríklad aj u Yetiho. Myslím, že ten vám bude povedomý.

DSC_0257

Okrem toho, že v knihe nájdete veľa informácií, ktoré sú fascinujúce a niekedy naozaj strašidelné, nechýbajú ani úžasné ilustrácie. Tie má na svedomí ilustrátorka Laura Brenllová. Príšerky sú farebné a našťastie pre deti, nevyzerajú až tak zlovestne. Kvôli obrázkom tak nemusíte očakávať žiadne nočné mory. Naopak, niektoré sa mi zdali rozkošné. To však platilo iba kým som si o nich prečítala.

DSC_0256

Ak hľadáte pre svoje deti knihu, ktoré je trochu iná, ale o to viac zaujímavá, Atlas príšer a duchov je veľmi dobrá voľba. Vhodná je pre väčšie deti, vekovo približne od 10 rokov. Predsa len, niektoré príšerky skutočne naháňajú strach. Mne osobne sa páčila. Spracovanie je skvelé, obrázky pútavé a informácie zaujímavé.

DSC_0253

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Grada.

https://www.grada.sk/atlas-priser-a-duchov-100010/

Titul: Atlas príšer a duchov

Originálny názov: Atlas of the Monsters and the Ghosts of the World

Autor: Federica Magrinová

Ilustrácie: Laura Brenllová

Počet strán: 96

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Grada pod značkou Bambook

Foto: Drominička

0 comments on “Atlas príšer a duchov (Federica Magrinová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: