Detektívky Trilery

Dobré dievča (Mary Kubica)

Môže sa zdať, že vydavateľstvo Slovenský spisovateľ vydáva iba tituly slovenských autorov. Našťastie to tak nie je. Prináša totiž aj zahraničné bestsellery, ktoré rozhodne stoja za prečítanie. Ja som naposledy siahla po knihe Dobré dievča, ktorú napísala Mary Kubica.

DSC_0260

Mladá učiteľka Mia sa jedného večera dá do reči s chlapíkom v bare. Po odvolanom rande so svojim priateľom to považuje za celkom príjemné spestrenie. Navyše je dobrý kandidát na užitie si počas jednej noci. Mia však netuší, že jej rozhodnutie je osudové. Colin dostal za úlohu Miu uniesť a odovzdať objednávateľovi. On ju aj unesie,  v poslednej chvíli sa však rozhodne, že ju neodovzdá. Po Mii začne neúnavne pátrať jej matka Eve a detektív Gabe Hoffman. Kto si objednal únos dcéry sudcu?

DSC_0264

Debutový román autorky vás vtiahne do príbehu hneď na prvých stranách. Len veľmi ťažko sa odkladá. Príbeh je rozprávaný z pohľadu viacerých postáv – matky Eve, detektíva Gabea a únoscu Colina. Okrem toho dejová línia prechádza z minulosti do súčasnosti a zase späť. Čitateľa to núti k vyššej pozornosti. Navyše ho to láka čítať ďalej a ďalej. Prepracovanie rozprávania postáv a striedania času je skvelé.

Samotný príbeh nie je ničím zásadne strhujúci, ale aj napriek tomu sa číta výborne. Autorka vás drží v napätí, chcete vedieť, kto si objednať únos. V knihe sa nájde niekoľko prelomových momentov. Záver je dosť prekvapivý. Priznám sa, čakala som niekoho iného, kto bude za všetko zodpovedný.

DSC_0262

Na pozadí autorka poukazuje na rodinné vzťahy. Či už v rodine Miy, kde ide otcovi za každú cenu o svoju reputáciu alebo rozoberá vzťah Colina a jeho matky. Poukazuje na nadradenosť muža vo vysokej funkcii, ale aj na bezmocnosť pri pomoci chorej matke.

Detektívny triler s názvom Dobré dievča stojí za prečítanie. Nie je v ňom príliš veľa násilia. Zato je v ňom veľa napätia a možnosti premýšľať spolu s detektívom Gabom. Občas sa tu mihne láska, občas nenávisť či ľahostajnosť. Kniha ideálna na oddychové čítanie, ktoré ulahodí skôr ženám.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ.

Knihu kúpite v pevnej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Dobré dievča

Originálny názov: Good Girl

Autor: Mary Kubica

Počet strán: 336

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Foto: Drominička

1 comment on “Dobré dievča (Mary Kubica)

  1. Spätné upozornenie: Keď zhasnú svetlá (Mary Kubica) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: