Romány

Všetky tvoje prednosti (Colleen Hooverová)

Ak budeš neustále poukazovať na svoje nedostatky, všetky tvoje dokonalosti zastanú nepovšimnuté.

Po psychologickom trileri a detektívke som dostala čitateľskú chuť na romantiku. Pred časom mi moja (nielen) knižná kamarátka Veronika odporučila knihu Všetky tvoje prednosti od Colleen Hooverovej. Keďže máme podobný čitateľský vkus, dala som na jej odporúčanie.

DSC_0242

Quinn s Grahamom sú manželmi už niekoľko rokov.  Ich zoznámenie bolo nevšedné, ale aj napriek tomu si k sebe našli cestu. Verili, že ich spoločný život bude nádherný. Zozačiatku to tak aj vyzeralo. Lenže ich manželstvo začalo byť stále viac a viac ohrozené. Naplnenie ich vzťahu dieťaťom je nedosiahnuteľné. Quinn začína vzdávať spoločný boj, Graham sa tiež ocitne v nepríjemnej situácii. Podarí sa im odvrátiť blížiacu sa katastrofu v podobe krachu manželstva? Alebo bude pre oboch najlepším riešením nechať toho druhého ísť vlastnou cestou?

DSC_0248

Táto kniha bola pre mňa neskutočne emotívna. Bohužiaľ som sa vedela veľmi stotožniť s hlavou predstaviteľkou Quinn. Zrejme aj preto ma príbeh zasiahol omnoho viac ako iné čitateľky. Pred niekoľkými rokmi som prežívala podobné zúfalstvo. Túžbu mať dieťa a každý mesiac byť sklamaná, že to nevyšlo. Presne som vedela, čo Quinn prežíva, a bolelo ma to spolu s ňou.

Téma neplodnosti je pre mnoho ľudí tabu. Keď neustále počúvate otázky, kedy bude dieťa… Veľa ľudí  si ani neuvedomí, ako vás tým môže rozrušiť. Veľmi oceňujem autorku, že si vybrala práve túto tému. Tému, ktorá možno niekomu otvorí oči. Tému, ktorá ženám ukáže, že v tom nie sú samé. Téma, ktorá by nemala byť tabu, ale na druhej strane by sa mala rešpektovať hranica súkromia.

DSC_0245

Okrem neplodnosti sa v knihe rieši viacero tém, ktoré s tým priamo či nepriamo súvisia. Partnerské či rodinné vzťahy. Všetko je vykreslené veľmi reálne. Vzťah, ktorý je odsúdený na koniec a snaha ho zachrániť. Všetko som s postavami veľmi prežívala.

Od tejto autorky som nečítala ešte žiadnu knihu, hoci viem, že je veľmi obľúbená. Po tomto príbehu som si istá, že ešte od nej niečo čítať budem. Páčil sa mi spôsob akým píše, myšlienky, ktoré použila. Konverzácie boli vtipné, aj smutné. Veľmi sa mi páčilo prelínanie minulosti a súčasnosti v kapitolách. Na jednej strane čítate o krásnom začínajúcom vzťahu, na druhej strane bojujete aj nebojujete za jeho záchranu.

DSC_0251

Som veľmi rada, že som si knihu prečítala. Obálka vo mne evokovala jednoduchý romantický príbeh. Opak bol však pravdou. Romantika v knihe je, ale príbeh nebol jednoduchý. Bol silný. Obzvlášť pre niekoho, kto niečím podobným prešiel. Som si istá, že ešte dlhý čas budú vo mne rezonovať rôzne emócie a určite si túto knihu ešte niekedy prečítam. Pre mňa skvelá kniha, ktorú môžem (so slzami v očiach) len a len odporúčať ďalej. Týmto ďakujem Veronike, že ma presvedčila, aby som si knihu prečítala.

Úryvok z knihy si prečítajte na stránke Albatrosu:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/21475984/vsetky-tvoje-prednosti/

Titul: Všetky tvoje prednosti

Originálny názov: All your Perfects

Autor: Colleen Hoover

Počet strán: 320

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Drominička

2 comments on “Všetky tvoje prednosti (Colleen Hooverová)

  1. Spätné upozornenie: Končí sa to nami (Colleen Hooverová) – Drominička Číta

  2. Spätné upozornenie: Layla (Colleen Hoover) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: