Detská literatúra

Máš ma rada? (Eoin McLaughlin, Polly Dunbarová)

Na svojom blogu som vám predstavila už niekoľko detských kníh. Pre väčšie aj menšie deti. Dnes vám chcem ukázať knihu, ktorá je zaručene najmenšia svojou veľkosťou, ale najväčšia myšlienkou. Máš ma rada? Od Eoin McLaughlin, Polly Dunbarová.

DSC_0313

Ježko je veľmi smutný. Veľmi by mu pomohlo, keby ho mal niekto rád. Keby ho niekto objal. Stretne niekoľko zvieratiek. Žiadne z nich však nemá čas. Ježko tak zostáva naďalej nešťastný. Podobný problém má aj korytnačka. Tiež sa cíti smutná a opustená a nevie pochopiť, prečo ju nikto nechce objať. Až jedného dňa…

DSC_0314

Kniha je určená pre detičky od troch rokov. Som si však istá, že ju najviac ocenia dospelí. Myšlienka knihy je nádherná a dojímavá. Súcitíte spolu s ježkom, máte chuť mu dať všetku lásku, ktorú máte.

DSC_0321

Aj keď to na prvý pohľad vyzerá na smutný príbeh, nemusíte sa báť. Ježko bude nakoniec šťastný. Posolstvo knihy je veľmi poučné aj pre deti. Poukazuje na silu lásky a priateľstva. Naznačuje deťom, že vždy sa nájde niekto, kto vás bude mať rád. Pre každého je na svete niekto, kto ho objíme, keď mu bude smutno.

DSC_0315

Na druhej strane sa deti môžu poučiť, že aj oni tu musia byť pre kamarátov, keď sú smutní. Neodmietať blízkeho, keď potrebuje našu pomoc a podporu.

Ku detskej knihe neodmysliteľne patria aj ilustrácie. V tejto knihe sú skutočne rozkošné. Deti si obrázky zamilujú a určite si aj vďaka nim obľúbia ježka aj korytnačku.

DSC_0316

Kniha je obojstranná. Z jednej strany čítate príbeh ježka, po otočení si čítate o osude korytnačky. Kdesi uprostred sa príbehy nádherne spoja.

Máš ma rada?/Máš ma rád? je prekrásna detská kniha, ktorá nepoteší len deti. Vo veľkej miere zanechá stopu aj medzi nami dospelákmi. Som si istá, že táto kniha je aj skvelou voľbou, pokiaľ chcete niekomu vyznať lásku a ukázať mu, ako veľmi vám na ňom záleží. Podľa mňa je to jedna z najkrajších kníh pre deti. Síce s minimom textu, ale zato s obrovským posolstvom.

DSC_0317

Nazrite do knihy na stránke vydavateľstva:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/22303740/mas-ma-rada/

Titul: Máš ma rada?

Originálny názov: The Hug

Autor: Eoin McLaughing

Ilustrácie: Polly Dunbar

Preklad: Magdaléna Poppelková

Počet strán: 56

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Albatros

Foto: Drominička

0 comments on “Máš ma rada? (Eoin McLaughlin, Polly Dunbarová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: