Romány

Pravda o nás dvoch (Hana Repová)

Netajím sa tým, že slovenskú autorku Hanu Repovú mám veľmi rada. Zatiaľ ma žiadna jej kniha nesklamala. Nesmierne som sa tešila na čítanie jej ostatnej knihy s názvom Pravda o nás dvoch. Konečne som sa k nej dostala a užila si nový príbeh z pera tejto skvelej autorky.

DSC_0333

Lekár Matthias Hoffman sa vo svojich spomienkach vracia do svojho detstva. Spoločné bývanie s otcom alkoholikom na ňom zanecháva stopy. Viac ho však trápi strata tureckého dievčatka, ktoré bývalo v susedstve. Od požiaru v jej dome ju nevidel a mal pocit, že prišla o život aj kvôli jeho rodine. Aby toho v jeho osude nebolo málo, keď sa neskôr stane lekárom, príde pod jeho rukami o život dievča po nehode. Hoci jej smrť nezavinil, všetci ho obviňujú a odsudzujú. Cestou autom sa mu na prechode mihne žena, ktorá mu okamžite pripomenie turecké dievčatko z detstva. Môže to byť Nil? Alebo si ju iba vyfantazíroval?

DSC_0336

Kto čítal sériu Boh plače potichu, tak mu postava Matthiasa bude veľmi povedomá. Právom. Dalo by sa povedať, že ide o akési voľné pokračovanie kníh. Tentokrát sa príbeh nebude točiť okolo Anny a Everetta. Svoj osud tu odkrýva práve Matthias so svojim priateľom Jensom. Ak vám Matthias nebol v prvých knihách sympatický, som si viac ako istá, že práve touto knihou si u vás napraví reputáciu.

Ako to už pri tejto autorke býva, knihu som zhltla za dve popoludnia. Hneď na prvý dych som prečítala viac ako osemdesiat strán. Ani som nechcela veriť. Svedčí to o tom, že Hanka jednoducho písať vie. Písať tak, že neviete knihu odložiť. Stále odkrýva nové a nové tajomstvá postáv. Čitateľa zmetie niekoľkými zvratmi a vy nemôžete knihu odložiť skôr, ako sa dozviete celú pravdu.

DSC_0337

Veľmi oceňujem, že sa autorka v knihe venuje aj téme nevraživosti voči dievčaťu z Turecka. Poukazuje na to, čo je v dnešnej dobe žiaľ bežné. Nenávisť voči niekomu, kto je iný kvôli svojmu pôvodu. Alebo kvôli iným tradíciám, než na aké sme zvyknutí. Pritom stačí byť iba trochu tolerantný. Ukazuje nám aj to, ako človeka môže zmeniť, ak zo dňa na deň zostane na vozíku. A čo všetko je ochotný urobiť, aby sa postavil na nohy.

DSC_0335

Hana Repová touto knihou opäť dokázala, že patrí medzi špičku slovenských autoriek. Minimálne pre mňa. Keďže však sledujem sociálne siete, viem, že nie som ani zďaleka jediná. Ak ste náhodou ešte nečítali sériu Boh plače potichu, tak neváhajte. Hoci kniha Pravda o nás dvoch sa dá čítať aj bez prečítania predchádzajúcich kníh, určite budete niektoré súvislosti chápať lepšie. Pokiaľ ste od autorky ešte nečítali žiadnu knihu, pustite sa do toho. Príbehy zo života, neľahké osudy, napísané s nesmiernou ľahkosťou. Najlepšie oddychové čítanie. Dokazuje to aj množstvo čitateliek nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky.

Kúpte si ju v pevnej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Pravda o nás dvoch

Autor: Hana Repová

Počet strán: 368

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Meridiano – press

Foto: Drominička

0 comments on “Pravda o nás dvoch (Hana Repová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: