Trilery

Šialená hra (Sebastian Fitzek)

Sebastian Fitzek je na Slovensku už veľmi silný pojem. Majster psychologických trilerov z Nemecka sa stal miláčikom aj našich čitateľov. Veľa z nich, tak ako ja, netrpezlivo čaká, aká bude ďalšia kniha, ktorú vydavateľstvo Tatran prinesie. Nedávno vyšla Šialená hra a vy sa môžete pripraviť na šialené čítanie.

DSC_0355

Ira Saminová sa rozhodla, že dnešok bude pre ňu posledným dňom. Všetko si starostlivo naplánovala. Na dotiahnutie jej samovražedného plánu jej chýba už iba Coca Cola light lemon a tak sa rozhodne po ňu zabehnúť do najbližšieho obchodu. Tam ju zastihne jej kolega, ktorý ju okamžite naverbuje k prípadu. Ira je psychologická vyjednávačka a v miestom rádiu sa práve začala rukojemnícka dráma. Únosca žiada stretnutie so svojou snúbenicou. Problém je, že Leoni je už niekoľko mesiacov vyhlásená za mŕtvu. Podarí sa Ire zachrániť rukojemníkov pred šialeným vyčíňaním únoscu?

DSC_0358

Šialená hra je v poradí druhá kniha, ktorú autor napísal. Prvou bola Terapia. Tak ako každá jeho kniha, aj táto bude pre čitateľa poriadna skúška nervov. Krátke a napínavé kapitoly vás len podnecujú na ďalšie čítanie. Aj keď sa čitateľ snaží neprečítať knihu počas dvoch večerov, tak to jednoducho nejde.

DSC_0356

Veľmi sa mi páčilo prostredie rádia a vysielania. Bolo to dynamické a pre mňa ako čitateľa opäť niečo iné a zaujímavé. Autor opäť rozohrá príbeh do viacerých smerov. A aj keď sa vám niečo zdá na prvý pohľad nesúvislé, tak si môžete byť istí, že všetko je navzájom prepojené. Neraz budete šokovaní zvratmi. Ako to už býva, tak ani tu si nemôžeme byť načistom až do samotného záveru. V tomto je pre mňa Sebastian Fitzek majster svojho remesla.

DSC_0361

Šialená hra v sebe neukrýva príliš veľa nechutností, ako to bolo v niektorých iných knihách, ktoré som už od autora čítala. Tentokrát sa vo veľkom štýle zahrá s vašou psychikou. Pokiaľ nezložíte pomyselnú skladačku z indícií, ktoré sa vám podsúvajú, nebude mať pokoj. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa kniha nedá tak ľahko odložiť.

Fanúšikom Fitzeka môžem iba odkázať, že kniha stojí za prečítanie. Keď ho máte radi, tak vás nesklame ani táto kniha. Pokiaľ ste ešte na jeho knihy nenabrali odvahu, toto je ten pravý moment začať. Kniha je jedna z tých miernejších, ale rozhodne nie najslabších. Skvelo prepracovaný príbeh, kde rozhodujú aj tie najmenšie detaily a správne zvolené slová. Za mňa Fitzek a jeho Šialená hra rozhodne áno.

Titul: Šialená hra

Originálny názov: Amokspiel

Autor: Sebastian Fitzek

Preklad: Linda Magátová

Počet strán: 328

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

0 comments on “Šialená hra (Sebastian Fitzek)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: