Novela

Krásny život tučniakov (Ivana Alexi)

Mladá slovenská autorka Ivana Alexi prichádza s novelou Krásny život tučniakov. Mňa očarila anotácia a v neposlednom rade aj prekrásna obálka. Kniha je útla a tak mi jej čítanie nezabralo veľa času. Potrebovala som čítať trochu romantiky a tu som ju našla.

DSC_0226

Miriam je mladá, dvadsaťšesť ročná baba, ktorá si žije svoj zabehnutý život. Býva sama, má prácu a psa Oskara. Miluje svoju babku. Všetko v jej živote plynie v poriadku. Akurát začína má pocit, že ju tlačí čas a mala by v živote dosiahnuť viac. Hlavne čo sa týka lásky. Chcela by normálny vzťah. Dá sa to vôbec? Jej myšlienky naruší tajomný muž, ktorý e-mailom odpíše na jej požiadavku, že hľadá knihu o normálnej láske. Do jej života tak vstupujú svetlé chvíľky. Teší sa na ďalšiu a ďalšiu správu.

DSC_0228

Kniha je písaná formou rozprávania hlavnej postavy Miriam. Spoznávate jej život, rituály, myšlienky, ale aj jej slabé stránky. Príbeh sa mi páčil od začiatku, ale až keď sa objavil tajomný muž, začalo to naberať tie správne obrátky. Keďže sa v knihe objavujú e-maily, tak niektoré stránky doslova preletíte. Aj to je jeden z dôvodov, prečo možno knihu nazvať skvelou jednohubkou. Mne to nevadilo, naopak, takéto ozvláštnenie v knihách vítam. Navyše oceňujem, že nie je zbytočne vyplnená „vatou“ a nudnými pasážami.

To čo ma v knihe prekvapilo a zároveň potešilo, boli dva príbehy. Jeden o Miriam a jej záhadnom pisateľovi a druhý, ktorý tvorili spolu. Je to skoro ako dve knihy v jednej. Niečo podobné som ešte nečítala a oceňujem tento nápad.

DSC_0230

V knihe zažijete množstvo emócií. Od dojatia, cez zármutok, hnev až k výbuchom smiechu. Vtipné dialógy ma skutočne bavili a knihu krásne odľahčujú. Pri čítaní sa mi stalo, že čo to som tušila a nakoniec sa mi to aj potvrdilo. Neberiem to ako nedostatok. Najväčšie pozitívum predsa je , že som si pri knihe perfektne oddýchla a dobre som sa zabavila a aj zanadávala.

Kto si chce oddýchnuť pri príjemnej romantike, ktorá je zo života, určite by po knihe mal siahnuť. Pripravte sa na príbeh, ktorý je iný, ale na druhej strane nie zbytočne komplikovaný. Knihu bez problémov prečítate na jedno dve nadýchnutia. Mne to celkom príjemne spestrilo čas medzi trilermi.

Titul: Krásny život tučniakov

Autor: Ivana Alexi

Počet strán: 248

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Ikar

Foto: Drominička

0 comments on “Krásny život tučniakov (Ivana Alexi)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: