Detektívky

Vražedný príliv (Dani Pettreyová)

Vydavateľstvo i527.net vydáva knihy, ktoré sú viac či menej spojené s vierou v Boha a vždy tu dobro zvíťazí nad zlom. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodla siahnuť tentokrát po knihe od nich. Vražedný príliv napísala autorka Dani Pettreyová a ide o celkom zaujímavú detektívku.

DSC_0234

Gabby je reportérka, ktorej sa podarilo dostať za mreže drogového mafiána. Ten sa rozhodne pomstiť a Gabby takmer príde o život. Pod ochranné krídla si ju vezme jej brat Noah. On je súčasťou vyšetrovacieho tíme pobrežnej stráže. Tak ako aj Finn. Muž, ktorého Gabby miluje, hoci sa tvári, že nie. Pobrežná stráž však musí okrem ochrany Gabby venovať svoju pozornosť vyšetrovaniu prípadu, ktorý všetkých veľmi zasiahne. Najmä preto, že o život prichádzajú ich kolegovia a priatelia. Podarí sa im Gabby ochrániť pre Fuentesom a jeho ľuďmi? Zistia, čo je za smrťou ich priateľov?

Už samotný názov knihy naznačuje, že pôjde o detektívku. Kniha sa čítala veľmi dobre. Je rozdelená na krátke kapitoly a to vás núti napredovať v čítaní veľkou rýchlosťou. Veľakrát kapitola skončila v tom najlepšom a tak mi nezostávalo nič iné, iba otočiť ďalšie stránky.

DSC_0233

V knihe je veľmi veľa akcie a zvratov. Povedala by som, že na môj vkus by stačilo o niečo menej. Miestami som sa strácala v množstve postáv. Viem si podľa knihy predstaviť jednu časť akčného seriálu z prostredia pobrežnej stráže. Ďalšia vec, ktorá mi v knihe vadila, bolo príliš veľa reklamy. Množstvo predmetov, jedla a nápojov bolo priamo pomenovaných po konkrétnej značke. Pre niekoho to možno bude bezpredmetné, ale mne to už po čase začalo prekážať. Čo oceňujem, boli vysvetlivky pod čiarou. Hlavne pri skratkách a reáliách mi to pomohlo.

Okrem akcie a veľkého napätia v knihe nájdete aj lásku. Celý čas dúfate, že sa Gabby spamätá a prejaví Finnovi náklonnosť. Mimochodom, Gabby ako hlavná hrdinka ma občas poriadne hnevala. O tak tvrdohlavej postave som už dávno nečítala.

DSC_0232

V konečnom dôsledku sa mi kniha páčila. Keďže ide o sériu kníh, tak sa celkom teším na ďalšiu časť. Autorka čitateľa vtiahne hneď od začiatku, a to je dôležité. Čo sa týka odkazov na Boha a vieru, tak toho nebolo príliš a aj neveriaci človek si knihu môže užiť. Knihu odporúčam ako napínavú oddychovku. V tejto knihe máte aspoň istotu, že všetko dobre dopadne. Navyše musím oceniť krásnu obálku.

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com 

https://www.storpic.com

Vydavateľstvo i527.net – vydavateľstvo kníh, kde dobro víťazí.

Titul: Vražedný príliv (1.diel série)

Originálny názov: The Killing Tide

Autor: Dani Pettrey

Počet strán: 360

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: i527.net

Foto: Drominička

0 comments on “Vražedný príliv (Dani Pettreyová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: