Detská literatúra

Nájdi ma! (Agnese Baruzziová)

Dnes som sa vám rozhodla ukázať krásne knihy z vydavateľstva Bambook. V čase, keď som si ich vyberala, som ešte netušila, že deti zostanú doma zo škôl a škôlok. Keď som si knihy prelistovala, vedela som, že recenziu musím spraviť čo najskôr. Séria kníh Nájdi ma!  od Agnese Baruzziovej je totiž ideálny spoločník na čas trávený doma. Či už kvôli chorobe, zlému počasiu alebo karanténe.

DSC_0415

Každá kniha je samostatná, ale ja som sa rozhodla predstaviť vám ich spolu. Poslanie knihy je totiž rovnaké. Upútať detskú pozornosť, trénovať zrak a pritom sa skvele zabaviť a možno aj čo to naučiť. Na začiatku knihy sa nám predstaví vlk Bernard. Z neho by mal sršať strach a zúrivosť. Pravda je však iná. Vlk Bernard má totiž problém s očami. A kto už by sa bál vlka s okuliarmi? V knihe s lesnými dobrodružstvami mu začne pomáhať veverička. Pri morských dobrodružstvách je to krab. Ako mu však pomôžu? Vlk si zloží okuliare a pri rôznych scenériách musí hľadať veveričku či kraba. Nájsť ich však nie je také jednoduché. Schovávajú sa naozaj dôkladne. Niekedy totiž nájdete iba ich tieň.

DSC_0427

Aby to nebolo na vlka málo, musí splniť aj rôzne úlohy. Vlk a deti spolu s ním musia zaostriť zrak na maximum. Hľadať medzi diviakmi práve toho, ktorého bolí bruško, rozhodne nie je jednoduché. Alebo dokonca nájsť hada, ktorý sa nás snaží zhypnotizovať. Že to je ľahké? Možno áno, pokiaľ by bol na strane iba jeden. Tu ich je však neúrekom a vy sa musíte veľmi sústrediť, aby ste ho zbadali.

DSC_0418

V oboch knihách nás čaká šestnásť takýchto scenérií a verte mi, že aj my dospelí sa pri hľadaní dobre zapotíme. Ale zároveň sa aj dobre zabavíme. Obrázky sú veľmi dobre vymyslené a skutočne krásne. Pokiaľ sa do knihy pustíte s menšími deťmi, môžete sa spolu učiť spoznávať zvieratká. Či už lesné alebo morské živočíchy.

DSC_0425

Pokiaľ by ste si neboli istí odpoveďami na záludné otázky veveričky či kraba, tak vás poteším. Na konci knihy si môžete overiť, či ste všetko našli správne. Deti si tak môžu svoje odpovede skontrolovať aj samé. Ale pozor, aby nepodvádzali.

DSC_0420

Mňa tieto knihy dostali. Skúšali sme ich čítať spolu s našim dva a pol ročným synom. Niečo vedel nájsť aj on. Niektoré úlohy boli pre neho ešte ťažké a nerozumel, čo má hľadať. Keď sme mu však otázku preformulovali, aby vedel, čo hľadať, prišla zábava a knihy ho zaujali. Kniha je vhodná aj pre menšie deti, pokiaľ spolu s nimi čítajú aj rodičia a vedia dieťa nasmerovať. Ideálna je však pre deti, ktoré už chodia do škôlky a ich slovná zásoba je predsa len väčšia. Zabavia sa aj školáci. Vy ako rodičia si môžete vymyslieť aj doplňujúce otázky alebo pobádať deti hľadať aj niečo iné. Dokonca si viem predstaviť vymyslieť príbeh podľa jednotlivých scenérií.

DSC_0426

Ak teda hľadáte niečo na spríjemnenie času doma či už počas zatvorenej škôlky a školy alebo počas choroby dieťatka či počas dažďa, neváhajte a siahnite po tejto vydarenej sérii. Okrem toho, že si deti vytrénujú pozornosť, tak sa skvelo zabavia a zdokonalia si svoj zrak. Sú to knihy, ktoré nie sú na trhu veľmi bežné a preto oceňujem ich originalitu.

DSC_0431

Lesné dobrodružstvá nájdete tu:

https://www.grada.sk/najdi-ma!-lesne-dobrodruzstva-100020/

Morskú verziu si môžete zakúpiť na tomto odkaze:
https://www.grada.sk/najdi-ma!-morske-dobrodruzstva-100019/

Titul: Nájdi ma! (Lesné dobrodružstva s vlkom Bernardom, Morské dobrodružstvá s vlkom Bernardom)

Originálny názov: Find me! (Adventure in the forest with Bernard the wolf, Ocean adventures with Bernard the wolf)

Autor: Agnese Baruzziová

Preklad: Jana Boberová

Počet strán: 48

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Grada pod značkou Bambook

Foto: Drominička

0 comments on “Nájdi ma! (Agnese Baruzziová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: