Romány

Tieňová sestra (Lucinda Rileyová)

Tieňová sestra je tretia kniha v poradí zo série Sedem sestier, ktorú napísala Lucinda Riley a na slovenský trh ju prináša skvelé vydavateľstvo Tatran. Nepatrím k fanúšikom sérií, pretože nemám rada čakanie na ďalšiu a ďalšiu knihu. V tomto prípade som sa však úplne zamilovala a na túto sériu nedám dopustiť.

DSC_0443

Tatko Slaný nechal pre svojich šesť adoptovaných dcér indície, ktoré ich majú doviesť k informáciám o ich pôvode. Je na každej z nich, či sa pustí do pátrania. V tejto knihe prišla na rad Star, ktorá bola po celý život v tieni svojej sestry CeCe. Práve smrť otca ju prinúti k tomu, aby sa rozhodla svoj život zmeniť a od sestry sa odpútala. Ako však nájsť svoj vnútorný hlas? Indície ju zavedú do kníhkupectva a sled udalostí, ktoré sa touto návštevou spustia, jej zmenia život a ona nájde odvahu chopiť sa šance.

Človek bez lásky je ako ružový puk bez vody. Nejaký čas prežije, ale nikdy nerozkvitne.(str. 362)

DSC_0451

Musím sa priznať, že na Star som sa mimoriadne tešila. Jej povaha bola tichá a umiernená a vyzerala ako žena bez názoru. Ja som si bola istá, že práve v nej sa bude ukrývať veľa tajomna a aj sily. Rozhodne som sa nemýlila. Aj keď chvíľu trvalo, kým Star našla svoj vnútorný hlas. Tak ako v predošlých častiach, ani teraz nechýba pátranie v minulosti. Čítanie denníkov Flory MacNicholovej bolo fascinujúce a vzrušujúce. Nehovoriac o tom, ako toto všetko súviselo so Star.

„Hudba je láska“, zacitovala som celkom ticho Tolstého. Musím nájsť svoj hlas. A tiež odvahu prehovoriť ním. (str.466)

Spôsob, akým vás autorka vtiahne do deja je majstrovský a už od prvej strany sa neviete od knihy odtrhnúť. Bolo to tak v predošlých knihách a v tejto sa jej brilantnosť iba potvrdila. Dokonca mám pocit, že každou knihou sa zlepšuje. Treba vyzdvihnúť aj fakt, že situácie, ktoré sú len spomenuté v skorších knihách z pohľadu inej sestry, sú do detailov prepracované aj v každej ďalšej knihe.

DSC_0448

Autorka tentokrát priviedla čitateľa do čarovného sveta kníhkupectva. Nechýbajú však ani ťažšie témy. Poukazuje na to, čo môže spôsobiť príliš veľké naviazanie sa na blízkeho človeka a ako sa od neho odpútať bez toho, aby niektorá strana trpela. Dá sa to vôbec? Kniha sa zaoberá aj vyrovnaním sa s osudom po strate milovaného partnera a prekonávaním depresie.

DSC_0444

Kniha Tieňová sestra je špičkový román, ktorý si môžete prečítať v poradí ako tretí diel zo série Sedem sestier. Pokiaľ máte možnosť, odporúčam čítať knihy postupne. Bez problémov však pochopíte súvislosti, aj pokiaľ by ste začali práve Tieňovou sestrou. Ja som sa do tejto série zamilovala a nedočkavo čakám na ďalší a ďalší diel. Osud pôsobivej Star sa mi páčil zatiaľ najviac. Možno aj preto, že ja tiež patrím k ľudom, ktorí sa nevedia natoľko presadiť. Kniha bola plná vzrušenia, tajomna a v neposlednom rade lásky. Priznám sa, že som si poplakala aj od dojatia. Ak ste sa do série ešte nepustili, tak neváhajte. Ako bonus budú knihy vo vašej knižnici vyzerať nádherne vďaka dokonalým obálkam.

Knihu kúpite v pevnej väzbe alebo aj ako e-knihu.

Titul: Tieňová sestra:

Originálny názov: The Shadow Sister

Autor: Lucinda Riley

Preklad: Mária Kočanová

Počet strán: 492

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

0 comments on “Tieňová sestra (Lucinda Rileyová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: