Detská literatúra

Objavuj a spoznávaj: Zvieratá, More (Émilie Beaumont)

Okrem beletrie pre dospelých ma vždy očaria detské knihy. Jednak preto, že si ich mám s kým čítať, a aj preto, že vychádzajú stále krajšie a krajšie. Nehovoriac o tom, že mnoho z nich je tak trochu iných. Presne také sú aj knihy zo série Objavuj a spoznávaj od Émilie Beaumont. Čo sa v nich ukrýva, zistíte až po otvorení.

DSC_0453

Čím je výnimočná práve táto séria? Okrem úžasných obrázkov je to hlavne možnosť si knihu roztiahnuť a vznikne tak krásny panoramatický obrázok. Myslím, že práve to bude najväčšie lákadlo pre deti. Keď sme knihu so synom prvýkrát pozerali, počula som iba užasnuté “jeeeeej“ a „waaaaw“.

DSC_0424

V ponuke sú dve knihy – More a Zvieratá. Skvelé témy pre menšie deti. Kniha je vhodná od troch rokov. Môj syn má 2 a pol. Kniha ho zaujala, aj keď plnohodnotne si ju vychutnáme asi až o pol roka, možno o rok.

DSC_0460

Kniha Zvieratá učí deti spoznávať rôzne druhy zvierat v ich prirodzenom prostredí. Spolu s deťmi sa tak ocitnete v poliach, na farme, v lese. Vyberiete sa do savany a nesmiete vynechať ani more. Na záver spoznáte polárne zvieratá.

Druhá kniha v sérii je More. Tu sa deti dozvedia zaujímavosti o živočíchoch morí, čo sú to lastúrniky a kôrovce, aké živočíchy nájdeme v hlbinách, či na polárnych kruhoch. Dostanete sa aj do prístavu a spoznáte rôzne lode.

Každá stránka sa dá rozšíriť o ďalšie dve bočné. Stačí jednoducho potiahnuť. Zvládnu to aj menšie deti a bude ich to veľmi baviť. To môžem potvrdiť podľa svojho syna. Ku každej téme je krátky text, ktorý je ideálny na upútanie pozornosti, nie je príliš dlhý, aby dieťa začal nudiť. Na stránkach sú popísané názvy zvierat a k tomu zopár ďalších faktov a zaujímavostí. Okrem toho vás môže prekvapiť aj nejaká otázka či úloha, vďaka ktorej si môžete zopakovať, čo ste si prečítali. Alebo sa hravou formou učiť niečo nové.

DSC_0463

Posledná stránka v oboch knihách má nadpis  Kto som? Tu nájdete záverečný kvíz. Okolo celej stránky sú obrázky zvierat a k nim niekoľko otázok. Úlohou detí je priradiť tvrdenie ku zvieratku na obrázku. Pokiaľ si dieťatko nie je isté svojou odpoveďou, môžete sa spolu vrátiť do knihy a odpoveď si vyhľadať.

Keď kladiem vajíčka kotkodákam. Kto som?

DSC_0430

Panoramatické encyklopédie zo série Objavuj a spoznávaj určite stoja za povšimnutie. Svojím dizajnom a spracovaním deti očaria. Vhodné sú od troch rokov. Deti sa naučia názvy rôznych zvieratiek a k tomu veľa zaujímavostí. Môjho syna oslovila viac tá o Zvieratkách, lebo ich už dosť poznal. Nemôžem však povedať, že by ho More nezaujalo. Tam ho bavili hlavne lode a veľryby. Veľmi pekné ilustrácie sa pri detskej knihe veľmi cenia. Tie sú v týchto dvoch knižkách naozaj vydarené.

button-bux-e1541068323208

Knihy kúpite spolu na odkaze:

https://www.bux.sk/knihy/573670-objavuj-a-spoznavaj-more-zvierata-komplet.html

Titul: Objavuj a spoznávaj Zvieratá, More

Originálny názov: L´Imagerie Découverte: Animaux, La Mer

Autor: Émilie Beaumont

Ilustrácie: Marie-Christine Lemayeur, Bernard Alunni

Preklad: Ráchel Almanová

Počet strán: 22, 22

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Stonožka

Foto: Drominička

0 comments on “Objavuj a spoznávaj: Zvieratá, More (Émilie Beaumont)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: