Detektívky

Smrtiace tajnosti (Robert Bryndza)

Robert Bryndza je už akousi istotou v detektívnom žánri. Mala som možnosť prečítať si doteraz všetky vydané prípady s Erikou Fosterovou a žiadna kniha nesklamala. Posledná z nich nesie názov Smrtiace tajnosti a dnes vám o nej napíšem viac.

DSC_0480

Krásna tanečnica burlesky sa vracia na Štedrý večer zo svojho vystúpenia domov. Hoci býva v relatívne bezpečnej časti Londýna, na prahu domu ju čaká brutálna smrť. Jej telo nájde na druhý deň ráno jej matka. Detektívka Erika Fosterová sa ujme vedenia vyšetrovania a so svojim tímom začne pátrať po vrahovi, ktorý bol schopný zabiť mladé dievča a ešte aj počas Vianoc. Iný vyšetrovací tím pátra po mužovi, ktorý v plynovej maske napadá svoje obete v okolí železničnej stanice. Ako tieto prípady spolu súvisia? Príde na to Erika so svojimi kolegami? Alebo má mladá tanečnica viac nepriateľov, ako sa na môže na prvý pohľad zdať?

DSC_0479

Hoci má kniha takmer 400 strán, dokázala som ju prečítať za veľmi krátky čas. Pri Robertovi Bryndzovi je to však už bežný jav. On vás dokáže vtiahnuť do deja hneď od prvej strany. Počas celého vyšetrovania sa niečo deje. Núti vás to čítať ďalej a premýšľať spolu s vyšetrovateľmi. Občas vám niečo naznačí a vy si myslíte, ako ľahko ste prišli na vraha, ale buďte si istí, že to je úplne inak. Čím ďalej ste v príbehu, tým ťažšie sa kniha odkladá. Ja som druhú polovicu knihy hltala stranu za stranou. Knihu som mala poruke všade, kam som sa pohla a pokiaľ som mala čo i len päť minút na čítanie, tak som sa do nej pustila.

Autor je s každou novou knihou lepší a jeho príbehy sú stále prepracovanejšie. Predošlá kniha sa mi zdala o niečo násilnejšia a krvavejšia. Táto však bola desivá v inom zmysle. Dostala sa mi viac po kožu a musím sa priznať, že s mužom v plynovej maske sa mi aj snívalo. Zápletky v knihe boli neraz zavádzajúce a čitateľa poriadne pomotajú. To sa mi však na detektívkach od Bryndzu páči.

DSC_0483

Tým, že som žena, tak som bola vcelku zvedavá aj na ďalší osud detektívky Fosterovej. Ako sa bude vyvíjať jej osobný život a či konečne nájde niekoho, s kým bude vo svojom súkromnom živote. Aj v tomto smere si pre nás autor pripravil celkom zaujímavý zvrat.

Robert Bryndza zreje ako dobré víno. Každá jeho detektívka je lepšia a lepšia. Smrtiace tajnosti je (zatiaľ) posledná, ktorú vydal s detektívkou Fosterovou. Ja pevne verím, že ešte nejaký diel pribudne, lebo som si ju obľúbila, tak isto ako aj jej skvelý tím. Táto kniha bola opäť skvelou voľbou na odpútanie sa od okolia. Počas celého čítania som bola v napätí a záver ma úplne dostal. Knihu odporúčam všetkými desiatimi.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Grada:

https://www.grada.sk/smrtiace-tajnosti-10462/

Titul: Smrtiace tajnosti

Originálny názov: Deadly Secrets

Autor: Robert Bryndza

Preklad: Jana Kupková

Počet strán: 416

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Grada, pod značkou Cosmopolis

Foto: Drominička

0 comments on “Smrtiace tajnosti (Robert Bryndza)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: