Životný štýl

Mamou po 30 (Tami)

Knihu Mamou po 30 som vzala do rúk týždeň po návrate z pôrodnice. Aj ja som svoje deti porodila po 30tke a preto bolo pre mňa čítanie tejto knihy mimoriadne aktuálne.

Moje okolie a aj moji pravidelní čitatelia už vedia, že motivačné knihy nie sú pre mňa. Táto však bola iná. Hoci ide aj o čítanie, ktoré má motivovať a inšpirovať, nebolo v nej príliš veľa „klišé“ a otrepaných motivačných fráz. Presne toto mi vyhovovalo.

DSC_0634

Kniha je rozdelená na tri časti. Prvá časť sa venuje tomu, ako sa zrazu žena stane matkou. Hoci si myslí, že po 30tke je už na dieťa pripravená, tak realita je rozhodne iná. Ďalšia časť už je zameraná na to, ako sa s danou situáciou vysporiadať a ako sa popasovať s nástrahami materstva. V poslednej časti Tami radí, ako sa sebarealizovať aj počas materskej dovolenky.

Hneď v úvode sa mi páčili rady pre mamičky, ako si nájsť čas na čítanie. Veľakrát som sa stretla s výhovorkami mamičiek, že nečítajú, lebo nemajú čas. Samozrejme, beriem do úvahy, že nie každé dieťa je ukážkové a vyžaduje si pozornosť, ale napríklad ja som práve popri dieťati prečítala najviac kníh. Za minulý rok to bolo 99. Takže keď sa chce, dá sa to. V knihe nájdete skvelé tipy, kedy čítať a ako využiť každú príležitosť.

DSC_0629

Kniha je napísaná veľmi sviežim štýlom. Máte pocit, že Tami je vaša kamoška na káve a spolu preberáte nástrahy materstva. Takmer vo všetkom som sa videla. Áno, materstvo nie je prechádzka ružovou záhradou a vďaka tejto knihe zistíte, že nie ste jediná, ktorá je unavená a na pokraji síl. Presvedčíte sa o tom, že vaša kamarátka, ktorá vyzerá ako zo škatuľky, nemusí mať ideálny život, hoci to tak vyzerá. A hlavne vám Tami ukáže, že nemusíte byť ako tá dokonalá kamoška. Že máte iné prednosti a pre svoje dieťa ste dokonalá.

Veľakrát som sa pri čítaní zasmiala. Vedela som si živo predstaviť rôzne situácie, pretože ich prežívam tiež. Okrem toho som v knihe objavila aj niekoľko dojemných pasáži. Aspoň pre mňa boli, ale u mňa za to možno môžu aj hormóny. Najviac sa mi páčil príbeh o rieke a brehoch. V závere knihy nájdete rozprávku na dobrú noc pre mamy a pri nej sa určite poriadne nasmejete. Lebo to, čo obsahuje, môže byť len a len v rozprávke.

DSC_0631

Kniha Mamou po 30 by mala byť povinnou výbavou každej čerstvej mamičky, či už po 30tke alebo aj mladšej. Mali by ju pribaliť k dieťatku hneď na pôrodnej sále. Vďaka tejto knihe si môžete povedať, že v tom nie ste samé. Že vaše pocity prežívajú aj iné ženy, ktoré očakávali po príchode dieťaťa zázraky. Navyše vám pomôže dobre mienené rady a tipy ako sa nezblázniť a nájsť si čas aj pre seba a svojho partnera. Som veľmi rada, že som po tejto knihe siahla hneď po pôrode. Dodala mi potrebnú energiu a chuť do materstva. Ak by ste sa chceli vyhovoriť, že nemáte na knihu čas, tak túto jednohubku, ktorá nemá ani 150 strán, viete prečítať počas spánku bábätka.

Viac o knihe sa dozviete na stránke vydavateľstva:

https://www.inspirapublishing.eu/p/146/mamou-po-30

Titul: Mamou po 30

Autor: Tami

Počet strán: 148

Rok vydania: 2016

Vydavateľstvo: Inspira Publising

Foto: Drominička

0 comments on “Mamou po 30 (Tami)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: