Romány

Láska dvoch svetov (Katarína Kuniková)

Pamätáte si ešte na knihu Zákon príťažlivosti od Kataríny Kunikovej? Debutová kniha tejto autorky ma veľmi pozitívne prekvapila. Teraz prišla na knižný trh jej ďalšia kniha s názvom Láska dvoch svetov. Ja som sa na ňu veľmi tešila. Oplatilo sa?

DSC_0253

Sabina prežila svoju mladosť v Iráne. Po nečakaných rodinných udalostiach sa odtiaľ vracia späť domov. Tu doštuduje a nájde si skvelú prácu. Jej život sa dá považovať za skvelý a luxusný. Keď však osud jedného dňa nehral v jej prospech, spoznala Richarda. Hasič s nádherným telom , za ktorým si idú ženy polámať nohy. Hoci sa stretli iba raz a aj to v nepríjemnej a vypätej situácii, navzájom neschádza jeden druhému z mysle. Podarí sa osudu znova spojiť ich cesty ?

DSC_0254

Na knihe Láska dvoch svetov sa mi páčilo prepojenie s postavami z debutovej knihy. Zaspomínala som si tak na Richarda, ale aj jeho excentrického brata Oskara alias Alberta. Plusom však zostáva aj to, že pokiaľ ste prvú knihu nečítali, nemusíte sa báť, že by ste nepochopili súvislosti. Každá postava je vysvetlená a aj vďaka tomu sa mi osviežila pamäť.

DSC_0251

Vedela som, že príbeh bude iný, nový. Námet s dvomi kultúrami ma zaujal. Vždy je pre mňa fascinujúce dozvedieť sa niečo nové o zvykoch iných náboženstiev a o živote v iných krajinách. To v tejto knihe nechýbalo. Zaujímavosti o Peržanoch boli obohatením príbehu. Neviem však, či to nebolo na úkor dynamickosti deja.

Dej bol predvídateľný a chýbala v ňom tá iskra, ktorá sa mi páčila na prvej knihe. Niektoré pasáže mi prišli zbytočne zdĺhavé a málo dynamické. Nevadil mi ani vulgárny slovník, ktoré niektoré postavy mali. Viem, že bez toho by to nebolo ono. Mrzí ma, že Sabina ako hlavná hrdinka, mi vôbec nebola sympatická. Pôsobila na mňa namyslene a rozmaznane.

DSC_0252

V skratke môžem napísať, že hoci kniha v konečnom dôsledku nebola zlá, neohúrila ma tak ako Zákon príťažlivosti. Z tej som bola po dočítaní nadšená a ospevujem ju doteraz. Vďaka Láske dvoch svetov sa ocitnete v horúcom Iráne a spoznáte miestnu kultúru. Ani v tejto knihe nechýba vášeň a vzrušujúce iskrenie. Zažijete (nielen) rodinnú drámu a spoznáte osudovú lásku. Za mňa je to príjemná oddychovka, ktorá neurazí.

Za knihu ďakujem autorke Kataríne Kunikovej.

Kúpiť si ju môžete v pevnej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Láska dvoch svetov

Autor: Katarína Kuniková

Počet strán: 224

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Linwe/Kraft, s. r. o.

Foto: Drominička

1 comment on “Láska dvoch svetov (Katarína Kuniková)

  1. Spätné upozornenie: Lásky z karamelu (Katarína Kuniková) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: