Romány

Lásky z karamelu (Katarína Kuniková)

Katarína Kuniková je slovenská autorka, ktorej vyšli už dve knihy. Prvá s názvom Zákon príťažlivosti sa mi veľmi páčila, Láska dvoch svetov už o čosi menej. Rozhodla som sa dať autorke ešte šancu pri jej ostatnej knihe s názvom Lásky z karamelu. Bude patriť k tým, ktoré sa mi páčili viac?

Alica je majiteľka obľúbenej cukrárne. Raz sa pred silným dažďom skryje pod markízu cukrárne sympatický mladík. Odvtedy chodí okolo cukrárne pravidelne, nikdy však do nej nevstúpi. Jedného dňa však nemá na výber a zmení tak nielen svoj život , ale aj ten Alicin. Alica je po sklamaniach z minulosti opatrná. Podarí sa jej odolať alebo si konečne začne užívať život?

Evitovky nie sú knihy, ktoré by som vyhľadávala. Nesúvisí to s autorkami, je to skôr môj osobný problém. Tentoraz som však rada spravila výnimku. Chcela som vedieť, či sa mi príbeh zapáči viac ako naposledy. Môžem s kľudným svedomím napísať, že áno. Už anotácia naznačovala príjemnú oddychovku a tak aj bolo.

Autorka píše pútavo, s množstvom dialógov. V príbehu nechýba prelínanie dvoch dejových línií – súčasnej a minulej. To dodávalo čítaniu ešte viac dynamiky. Vďaka nahliadnutiu do minulosti spoznávame postavy o čosi lepšie. Hlavná hrdinka Alica mala rozhodne pestrú a neľahkú minulosť. Čitateľky však môžu vidieť jej odhodlanie a húževnatosť, túžbu dosiahnuť to najlepšie. Nielen pre ňu, ale najmä pre jej dcéry.

Autorka veľmi rafinovane preplietla osudy jednotlivých postáv. Bavilo ma sledovať spojenia a (ne)čakané odhalenia. Neštítila sa ani háklivých tém ako je nevera či alkohol, ktorý môže spôsobiť v rodine veľa problémov. Oceňujem aj tému vzťahu partnerov s väčším vekovým rozdielom. Nielen vzťahu, kde je starší muž, ale žena. Veľmi sa mi páčila súdržnosť Alice so svojou najlepšou kamarátkou. Nielen večné podpichovanie, ale najmä že pri sebe stáli v najťažších chvíľach.

Kniha Lásky z karamelu je veľmi príjemnou oddychovkou. Keďže počas dňa nemám čas čítať, tak som si viackrát na ňu spomenula a prekvapilo ma, že sa už teším na večer a na čítanie. Príbeh som si naozaj užila. Bol svižný a plný prekvapení. Ak hľadáte vzrušujúci romantický príbeh, ktorý je miestami bolestný a miestami vtipný, tak táto kniha by sa vám mohla páčiť.

Kniha je dostupná v mäkkej väzbe alebo ako e-kniha.

Titul: Lásky z karamelu

Autor: Katarína Kuniková

Počet strán: 294

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Mafra

Foto: Drominička

0 comments on “Lásky z karamelu (Katarína Kuniková)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: