Životný štýl

Slovník súčasných slov I., II.

Nebudeme si klamať. Za normálnych okolností nikto nečíta slovníky. Občas do nich nahliadneme, ale žeby sme ich pravidelne čítali? To rozhodne nie. Inspira Publishing prináša slovníky, ktoré si zaručene prečítate. Slovník súčasných slov vás bude baviť.

Instagramový fenomén @slovnik_sucasnych_slov sleduje viac ako stotisíc ľudí. Vôbec sa nečudujem. Ja som začala tento účet sledovať už pred viac ako rokom. Vtipné a trefné definície slov našej doby mi neraz spravia lepší deň. Pred rokom vyšli tieto výrazy prvýkrát v knižnej podobe. Mne sa slovník ušiel vtedy len tak tak. Keď mi kniha prišla, čakali ma nekontrolovateľné výbuchy smiechu.

Instagram (pod. m.)

Krajšia verzia tvojho biedneho života

Prvá kniha je rozdelená na niekoľko oblastí. Ako napríklad škola, vzťahy, sex, život, rodina a priatelia, práca, peniaze, alkohol či dnešná doba. V každej kategóriu sú výrazy zoradené abecedne a prehľadne. Myslím, že úplne najvtipnejšia je kategória o peniazoch. Tam sa čitateľ s trpkosťou nasmeje asi najviac.

Narodeniny (pod.m.)

Deň, keď ti ľudia na Facebooku píšu sami od seba

Nedávno však vyšla aj druhá časť slovníka. Táto kniha je zameraná na slang, nárečie, ale aj cudzie jazyky. Môžete si byť istý, že aj tu si každý príde na svoje a poriadne sa zasmeje. Hoci začiatok, slang a skratky, bol už trochu mimo mňa. Tam si na svoje prídu hlavne mladšie ročníky. Na druhej strane aj ja som sa čo to priučila. Výrazy ako crush, cringe či swag bežne nepoužívam, ani neplánujem, ale aspoň som v obraze.

Babiš (pod.m)

Meno, ktoré sa na verejnosti radšej nevyslovuje.

Ďalšie kapitoly už boli o niečom inom. Zasmiala som sa veru poriadne. Nárečie je rozdelené na východniarčinu, stredoslovenčinu a západniarčinu. V každej jednej sekcii som našla výrazy, ktoré poznám, ale mnoho ma aj prekvapilo a pobavilo. Z cudzích jazykov nechýba poľština, ruština, nemčina a ani čeština. Pri každej fráze je aj preklad, aby sa vysvetlenie dalo pochopiť.

Ponožky v sandáloch (slov. spoj.)

Jediný módny trend, ktorý nikdy nestarne.

Druhá časť slovníka je iná aj v tom, že sa do nej mohli zapojiť sledovatelia účtu. Istý čas bežala na Instagrame výzva a sledovatelia mohli poslať svoje výrazy. Najmä tie zo sekcie nárečia. Oceňujem.

Karanténa (pod.m)

Nóbl názov pre môj životný štýl, ktorý bol rovnaký aj pred krízou.

Slovník súčasných slov I aj II sú knihy, ktoré ako darček neurazia asi nikoho. Určite však najviac potešíte teenegerov, ktorí bežne nečítajú. Podľa mňa je jednotka o čosi lepšia. Na skvelú zábavu sa však pripravte aj pri druhom diele. Sú to skutočne jediné slovníky, ktoré niekto prečíta od začiatku do konca. Výhoda je, že môžete len tak náhodne listovať a prečítať si pár hesiel za deň. Oceňujem aj to, že sú knihy vytlačené na recyklovanom papieri.

Kúpite spolu za výhodnú cenu:
https://www.inspirapublishing.eu/p/227/knizny-balicek-slovnik-sucasnych-slov

Titul: Slovník súčasných slov I., II.

Počet strán: 200/216

Rok vydania: 2019/2020

Vydavateľstvo: Inspira Publishing

Foto: Drominička

0 comments on “Slovník súčasných slov I., II.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: