Romány

Cudzinec z papiera (Ivica Ďuricová)

Slovenská autorka Ivica Ďuricová ma naposledy očarila knihou Cudzinec z papiera. Zamilovala som do príbehu aj do Trenčína. Nedávno autorke vyšla ďalšia kniha v poradí. Detektív z minulosti vás zláka nielen krásnou obálkou, ale aj zaujímavou anotáciou.

Eliza Fiore sa preberie v nemocnici a nespomína si vôbec na nič. Dokonca ani na svoje meno. Stáva sa z nej chránený svedok. Je nútená odísť spolu s neprístupným detektívom do prímorskej oblasti niekde v Európe. Na samote by mala postupne prísť na to, kto je a čo sa stalo. Potajomky nahliada do detektívových reportov a postupne zisťuje, že ich spája niečo z minulosti. Čo to však je? Podarí sa Elize rozpomenúť na to, čo bolo predtým ako stratila pamäť pri autonehode?

Ako to bolo pri Cudzincovi, ani teraz sa kniha nedala odložiť. Stránky pod prstami ubiehali jedna radosť. Aj napriek nedostatku času pri dvoch deťoch som ju zhltla za dva dni. Krátke kapitoly, striedanie minulosti so súčasnosťou tomu skvelo dopomohli.

Autorka sa dobre pohrala s opismi, ktoré ja zvyčajne veľmi neobľubujem. Teraz mi však pripomenuli leto. Niekedy som mala pocit, že cítim svieži slaný vánok, ktorý pofukuje od mora. Eliza je šéfkuchárka a v knihe sa snaží variť, aby sa jej prinavrátili spomienky. Odporúčam nečítať knihu nalačno. Neraz som naprázdno prehltla pri predstave skvelých chutí.

Príbeh môže na prvý pohľad pôsobiť ako sladká romanca. Ona stratí pamäť, on ju pozná, ale nemôže jej prezradiť, kto je. Navyše sú spolu niekoľko mesiacov v izolácii. Ako námet veľmi sympatické. Potrebovala som čítať niečo ľahšie, príjemné a oddychové. Presne to som dostala. Nie však iba to. Autorka sa v knihe venuje pozitívnemu prístupu k svojmu telu, ktoré sa nazýva aj ako body positivity.  Na sociálnych sieťach je čoraz viac populárne ukázať aj svoje „nedokonalé“ telo. Píšem to v úvodzovkách, pretože podľa mňa dokonalosť neexistuje. Alebo si ju každý predstavuje inak. Hlavná hrdinka mi bola aj vďaka tomu veľmi sympatická. Nebála sa ukázať svoje krivky, nebála sa povzbudiť iné ženy, ktoré neboli spokojné s tým, ako vyzerajú. Veľké ďakujem autorke, že toto vniesla do príbehu.

Detektív z minulosti je veľmi príjemná oddychovka, ktorá vás vezme na slnečnú pláž na juhu Európy. Hoci bol pre mňa dej trochu predvídateľný, našlo sa aj niekoľko prekvapení a zvratov. Veľmi oceňujem autorkine posolstvo o pozitívnom prístupe k svojmu telu. Aj to je jeden z dôvodov, prečo odporúčam knihu hlavne mladším babám. Ktoré možno nie sú úplne stotožnené so svojou postavou alebo výzorom. Eliza môže byť skvelým príkladom, že aj oblejšie krivky môžu byť na žene sexi. Pri knihe si však bez problémov oddýchnu aj ženy 30+.

Za knihu ďakujem autorke.

Titul: Detektív z minulosti

Autor: Ivica Ďuricová

Počet strán: 342

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Adlervia

Foto: Drominička

0 comments on “Cudzinec z papiera (Ivica Ďuricová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: