Romány

My sa vírusov nebojíme (Štěpánka Sekaninová)

Pred viac ako rokom sme si ani nemysleli, že slovo „vírus“ bude tak často spomínané. Začalo sa všetko dezinfikovať, nosiť rúška, osobný kontakt bol obmedzený. Mnoho dospelých sa tieto základné pravidlá nenaučilo doteraz. Čo však naše deti? Ako im vysvetliť dôvod nosenia rúšok? Albatros prišiel so skvelou knihou práve pre ne. Má názov My sa vírusov nebojíme. Napísala ju naša obľúbená Štěpánka Sekaninová

V hlavnej úlohe príbehu je vírus Karol. Veľmi, ale naozaj veľmi sa chce dostať na nejakého človeka. Len preto, aby ho mohol nakaziť. Kde je to najlepšie miesto, kam mohol skočiť? Verejná doprava, nákupný vozík alebo detské ihrisko? Karol robí, čo môže, aby ovládol niektorého z našich malých kamarátov. Podarí sa mu to?

Každá dvojstránka predstavuje niektoré potencionálne riziko nakazenia vírusom. Hneď v úvode majú deti vysvetlené, že vírusy síce nevidíme, ale môžu byť všade okolo nás. Môžu byť rôzne, niektoré prenášajú chrípku iné rubeolu či dokonca opary.

Ako sa chrániť pred niekým, kto kašle či kýcha? Dokáže k vám vírus preletieť veľkú diaľku? Na čo slúži dezinfekcia? Aj to sa v tejto knihe deti dozvedia. Naučia sa aj to, ako si správne umyť ruky či ako kašľať. Deti zistia aj to, prečo sa používa rúško. V závere knihy nájdu zhrnutie, ako sa pred vírusmi chrániť. Všetko je doplnené o milé ilustrácie. Tie deťom určite pomôžu. Na svedomí ich má ilustrátorka Alexandra Májová.

Táto kniha je skvelým pomocníkom pre nás rodičov, aby sme deťom vysvetlili, ako to s vírusmi je. Deti sa vcelku vtipnou formou dozvedia, ako sa správne chrániť. Odporúčaný vek uvedený na obale je 5 rokov. My sme si ju čítali s Matejkom, ktorý má 3 a pol a rozumel všetkému. Ja by som knihu určite odporučila aj do škôlok či rôznych krúžkov pre deti. Kniha má iba jednu chybu, a to že prišla na knižný trh neskoro. Bude však pripravená pre ďalšie vírusové obdobie.

Zalistujte si v nej na stránke vydavateľstva:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/23950576/my-sa-virusov-nebojime/

Titul: My sa vírusov nebojíme

Originálny názov: My se virů nebojíme

Autor: Štěpánka Sekaninová

Ilustrácie: Alexandra Májová

Preklad: Ľuba Nguyenová Anhová

Počet strán: 16

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Albatros

Foto: Drominička

0 comments on “My sa vírusov nebojíme (Štěpánka Sekaninová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: