Romány Young adult

Knihomoľský život Niny Hillovej (Abbi Waxman)

Čo viac si môže knihomoľ želať, ako knihu o knihomoľstve. Jednou takou je aj Knihomoľský život Niny Hillovej, ktorú napísala Abbi Waxman. Obálka priam kričí, aby ste po knihe siahli. A tak sa stalo.

Nina Hillová pracuje v kníhkupectve. Žije so svojím kocúrom Philom. Je milovníčka kníh, zúčastňuje sa kvízov so svojou partiou. Takýto život jej maximálne vyhovuje. Jedného dňa vstúpi do kníhkupectva muž, ktorý jej oznámi, že jej otec (ktorého nikdy nestretla a ani nevedela ako sa volá) zomrel. Spoznáva tak svoju rodinu plnú súrodencov, neterí a synovcov. Jej introvertná povaha dostáva poriadne zabrať. Aby toho nebolo málo, padne si do oka so svojím kvízovým rivalom Tomom. Zvládne všetky tieto novinky Nina spracovať?

V prvom rade musím pochváliť dokonalý grafický dizajn knihy. Nielen žiarivá obálka, ale aj vnútro je do detailov prepracované. Stránky Nininho diára osviežili knihu úplne dokonale. Aj vďaka tomu sa čítala takmer sama.

Som rada, že som tak trochu predvídala a knihu som brala ako ľahké oddychové čítanie. Príbeh bol predvídateľný a zrejme každá čitateľka bude už na začiatku vedieť, kam sa bude Ninin život uberať. Mne osobne to neprekážalo. Naopak, oddychovka mi prišla po ťažšej knihe vhod. V knihe bolo množstvo vtipných scén či rozhovorov, niekedy som sa ozaj schuti zasmiala. Niektoré pasáže som poslala kamarátkam a tie hneď zisťovali, z ktorej knihy sú.

Autorka však odľahčeným spôsob poukazuje aj na ťaživé témy. U mňa najviac zarezonovali pocity úzkosti a paniky, ktoré ma tiež občas neminú. Taktiež sledujeme aj zvláštny vzťah matky a dcéry. Ten bol pre mňa nepochopiteľný. Všetko je zabelené do príjemného príbehu, ktorý ukazuje život introvertnej knihomoľky.

Ak hľadáte nenáročný, predvídateľný príbeh so šťastným koncom, tak Knihomoľský život Niny Hillovej je skvelá voľba. Ja mám tento typ kníh rada ako odľahčenie po knihe s ťažšou témou. Tento príbeh svoju úlohu jednoznačne splnil. Niektoré scény boli dojímavé, iné ma rozosmiali až k slzám. Všetko spolu ladilo. Ako bonus dostanete aj niekoľko skvelých tipov na knihy či filmy. Nehovoriac o tom, že obálka bude ladiť v každej knihomoľskej knižnici. Určite ju odporúčam aj mladším ročníkom. Podľa mňa príjemná oddychovka.

Knihu nájdete aj na stránke vydavateľstva:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/22198703/knihomolsky-zivot-niny-hillovej/

Titul: Knihomoľský život Niny Hillovej

Originálny názov: The Bookish Life of Nina Hill

Autor: Abbi Waxman

Preklad: Elena Guričanová

Počet strán: 352

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Drominička

2 comments on “Knihomoľský život Niny Hillovej (Abbi Waxman)

  1. Kniha je fakt skvelá, má vtip i spád, navyše sa človek všeličo naučí, keďže sa časť deja odohráva v prostredí kaviarenských kvízov. Jednoznačne odporúčam!

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: