Detektívky Trilery

Posledný revenant (Ján Babarík)

Mnohí už iste viete, že trilery a detektívky ma veľmi bavia. Aj preto som sa rozhodla skúsiť tento žáner od slovenského autora Jána Babaríka, ktorý už predtým niekoľko kníh vydal. Ku mne sa dostala jeho ostatná kniha s názvom Posledný revenant.

Detektív Karol Pupala dostáva špeciálne poverenie na vyriešenie záhadného prípadu. V lesoch pri Hnúšti našli hubári mŕtvolu ženy, ktorej noha bola prichytená v pytliackej pasci. Zistenie, že sa do pasce dostala až po svojej smrti, prináša množstvo otázok. Práve na tie hľadá odpovede povolaný detektív. Podarí sa mu zistiť, ako je možné, že žena po smrti ešte chodila? Alebo príde detektív o rozum?

Hneď prvá kapitola ma dostala. Vedela som, že knihu len tak neodložím. Nemýlila som sa. So záujmom a zvedavosťou, ktorú vo mne autor vyvolal, sa nedalo nič robiť, iba čítať ďalej. Som rada, že záujem vo mne pretrval až do konca.

Autor má špecifický prejav. Nebojí sa využiť náš krásny jazyk naplno. To veľmi oceňujem. Na druhej strane, občas sa mi zdalo, že niektoré vysvetlenia mohli byť pokojne kratšie. Miestami som bola zmätená. Rozumiem však snahe autora uviesť čitateľa do problematiky revenantov.

Keďže som od autora predtým nič nečítala, nevedela som, čo čakať. Očakávala som menej podrobné opisy vraždy či mŕtvych tiel. Príbeh to však napokon nerušilo. Dodalo mu to istú mieru hororovej autenticity. Nič pre citlivé povahy. Dostala som riadnu dávku zimomriavok. Často som podvedome zatajila dych a v čítaní pokračovala len veľmi opatrne. Neraz som sa v deji dostala do slepej uličky a bola som naozaj zmätená. Neostávalo teda nič iné, len čítať ďalej a postupne si spájať čriepky z vyšetrovania.

Kniha s desivou obálkou v sebe ukrýva ešte desivejší príbeh, z ktorého vás neraz zamrazí. Miestami hororový, miestami mysteriózny. V každom prípade plný napätia a nečakaných zvratov. Knihu určite odporúčam čitateľom, ktorým nevadia aj „nechutnejšie“ scény. Pre mňa niektoré z nich boli dosť nestráviteľné. V sumári ma kniha bavila a určite mi bude ešte nejaký čas rezonovať v hlave. Vhodné skôr pre mužov a silnejšie povahy.

Ďakujem autorovi za dôveru.

Knihu si môžete kúpiť v pevnej väzbe.

Titul: Posledný revenant

Autor: Ján Babarík

Počet strán: 272

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Marenčin PT

Foto: Drominička

1 comment on “Posledný revenant (Ján Babarík)

  1. Spätné upozornenie: Pán Marple a jeho detektívna partička (Sven Gerhardt) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: