Trilery

Auris (Vincent Kliesch, Sebastian Fitzek)

Ako to dopadne, keď niekto napíše román na námet Sebastiana Fitzeka? Auris je rozhlasová hra majstra trileru. Vincent Kliesch sa však rozhodol, že Auris si zaslúži aj knižnú podobu. Či sa táto spolupráca vyplatila sa dozviete v recenzii.

Mathias Hegel je uznávaný forenzný fonetik. Vďaka svojmu absolútnemu sluchu vie rozoznať množstvo detailov o páchateľovi z nahrávky alebo z telefonátu. Vďaka tomu sa mu podarilo dostať za mreže niekoľko zločincov. Na prekvapenie svojich kolegov sa jedného dňa prizná k v vražde bezdomovkyne a bez boja sa nechá zavrieť do basy. O jeho prípad sa zaujíma aj Jula. Moderátorka v rádiu, ktorá má vlastný podcast. Podarí sa jej prísť na to, prečo sa tento geniálny muž nechal zavrieť do väzenia bez akýchkoľvek námietok?

Všetci, ktorí radi čítajú Fitzeka pre jeho štýl, nebudú sklamaní ani pri Vincentovi Klieschovi. Kapitoly sú krátke, čítavé, bez zbytočností. Ako to už býva, končia v tom najnapínavejšom. Preto klasický sebaklam knihomoľov „už len jednu kapitolu“ určite nedodržíte. Ak by som popri deťoch mala o čosi viac času, knihu by som prečítala snáď na jeden nádych.

Námet bol skvelý. Nikdy predtým som o funkcii forenzného fonetika nepočula. Aj preto ma čítanie bavilo. Jediné, čo ma mrzí, že v príbehu nebolo viac Hegelovych sluchových analýz. Možno sa ich dočkáme viac v ďalšej knihe.

Aj tentokrát sa autor s mojou mysľou dokonale vyhral a neraz ma poriadne zmiatol. Tajomstvá, nečakané zvraty a ešte nečakanejšie odhalenia. To všetko vás v knihe čaká. A v momente, keď už je všetko vyriešené, zistíte, že to je vlastne úplne inak. Záver vám potom doslova vyrazí dych. Príbeh vo mne zanechal množstvo nezodpovedaných otázok a preto sa už teraz neviem dočkať pokračovania.

Auris bolo pre mňa skvelé čítanie. Napätie, ktoré gradovalo počas celej knihy vyvrcholilo v úplne nečakanom závere. Pokiaľ by na obálke nebol uvedený autor Vincent Kliesch, neuhádla by som, že knihu nenapísal Sebastian Fitzek. Rukopis kráľa trileru je tu priam hmatateľný. K tomu všetkému je táto kniha v dokonalom obale. Máte doslova nutkanie sa obálky dotýkať. Pre milovníkov trileru je kniha určite skvelou voľbou.

Knihu si môžete kúpiť na stránke vydavateľstva:
https://www.slovtatran.sk/auris

Titul: Auris

Originálny názov: Auris

Autor: Vincent Kliesh na námer Sebastiana Fitzeka

Preklad: Andrej Zahorák

Počet strán: 264

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

2 comments on “Auris (Vincent Kliesch, Sebastian Fitzek)

  1. Spätné upozornenie: Frekvencia smrti (Vincent Kliesch, Sebastian Fitzek) – Drominička Číta

  2. Spätné upozornenie: Pán Marple a jeho detektívna partička (Sven Gerhardt) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: