Romány

Stratená apatekárka (Sarah Pennerová)

Keď som prvýkrát zbadala obálku knihy Stratená apatekárka od Sarah Pennerovej, ozvala sa vo mne márnivosť. Túto úchvatnú knihu som potrebovala vlastniť. Potom som sa začítala do anotácie a moje presvedčenie sa znásobilo.

Caroline pred manželskými problémami uteká do Londýna. Mesto, kde mali s manželom osláviť svoje desiate výročie. Ona je tu však sama, len so svojimi myšlienkami. Pri prechádzke sa pripojí ku skupinke ľudí, ktorí hľadajú poklad na pobreží. Caroline nájde starodávnu fľaštičku s rytinou medveďa. Pátranie po jej pôvode ju privedie dvesto rokov späť. K apatekárke, ktorá svojim zákazníčkam predávala jedy. Tie ich podali svojim tyranským a záletným manželom. V Caroline to prebudí dávno potlačenú vášeň pre históriu a možno ju to privedie k rozhodnutiam, ktorých sa bála.

Keďže som z anotácie vedela, že pôjde o striedanie minulosti a súčasnosti, veľmi som sa na čítanie tešila. Kapitoly boli relatívne krátke a ich striedanie ma nútilo pokračovať aj vtedy, keď už som chcela skončiť. Knihu som prečítala nečakane rýchlo. Myslím, že aj to je pozitívny dôkaz pútavosti príbehu.

Veľmi oceňujem nie príliš opozeranú tému o lekárničke. Čitateľ sa dostáva medzi rôzne bylinky, odvary a jedy. Spolu s Nellou – záhadnou apatekárkou – bude pripravovať tinktúry a vyhovovať požiadavkám zúfalých zákazníčok. Počas čítania zisťujeme, prečo sa Nella rozhodla pomáhať ženám. Sledujeme však aj to, ako ju začína nahlodáva svedomie. Nuž a keď do jej života vstúpi dvanásťročná Eliza, jej zatrpknuté srdce začína mäknúť.

Na druhej strane vidíme Caroline, ktorá prechádza manželskou krízou. Zisťuje, že v manželstve stratila samú seba a je odhodlaná to zmeniť. Pátranie po dávnej apatekárke budete prežívať spolu s ňou. Postupne budete spolu spájať dieliky, ktoré vám aj Caroline odpovedia na všetky otázky. Teda okrem jednej. Čo sa stalo s lekárničkou? Tu už si musí čitateľ spraviť svoj vlastný záver. Na konci knihy nechýbajú popisy niektorých jedov a dokonca aj recept – nie na prípravu jedu, ale na čaj, sušienky či balzam.

Som nesmierne rada, že Stratená apatekárka nie je iba knihou s peknou obálkou. Je to príbeh, ktorý vás pohltí od začiatku až do konca. Kniha sa odkladá len veľmi ťažko, preto sa na to pripravte. Ak máte radi Lucindu Riley, tak táto kniha vám spraví príjemnú spoločnosť. Autorka tiež veľmi dobre prepojila minulosť so súčasnosťou. Kniha je vhodná ako skvelý darček pre ženu. Pre mňa je veľkým prekvapením.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Fortuna Libri.

Kúpite ju v pevnej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Stratená apatekárka

Originálny názov: The Lost Apothecary

Autor: Sarah Penner

Preklad: Veronika Lašová

Počet strán: 320

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Fortuna Libri

Foto: Drominička

0 comments on “Stratená apatekárka (Sarah Pennerová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: