Detská literatúra

Pufi a Brunhilda – Čaro neočakávaného (Barbara Cantini)

Autorku a predovšetkým ilustrátorku Barbaru Cantini malí aj veľkí čitatelia už veľmi dobre poznajú vďaka knihám Mortina. Túto sériu kníh zatiaľ doma nemáme, ale jej novinku Pufi a Brunhilda vám teraz predstavím.

Pufi je malý čierny kocúrik, ktorý hľadá domov. Všetci jeho súrodenci už odišli do nových príbytkov, len on zostal sám. Na druhej strane mesta žije Brunhilda. Dievčatko s obrovskými ryšavými vlasmi, ktoré cez deň pomáha v obchode s kvetmi a večer sa z nej stáva čarodejnica. Teda, mala by sa stať. Len k tomu potrebuje čiernu mačku. Podarí sa im nájsť cestu k sebe?

Kniha ma zaujala hneď od prvej strany. Obrázky popretkávané krátkymi vetami dokážu dokonale udržať detskú (aj moju) pozornosť. Textu postupne pribúda, ale pribúda aj detská zvedavosť. Autorka píše veľmi pútavo, hravo. Príbeh, ktorý na deti čaká, je mimoriadne zábavný a som si istá, že si ho zamilujú.

Deti sa naučia, že aj keď sa môžu cítiť osamelé, niekde na ne určite čaká skvelý priateľ a spriaznená duša. Navyše, netreba sa báť skúšať nové veci. Možno práve tie vás k nej dovedú. Mne sa veľmi páčilo, ako sú obrázky doplnené o rôzne nápisy či vysvetlenia. Vďaka tomu kniha deti udrží na stránkach o čosi dlhšie. Budú so záujmom študovať všetky detaily.

Keď už sme pri obrázkoch, tie sú úžasné. Čarodejnícky temné, ale hravé a veselé. Dievčatko Brunhilda je stvárnene naozaj jedinečne. Páčia sa mi detaily, ktoré je vidno najmä pri obrázkoch domu a izieb. Rôzne knihy, papieriky či rastlinky. Jednoducho všetko, čo patrí k správnej čarodejnici.

Čaro neočakávaného je prvým príbehom na dobrodružnej ceste Pufiho a Brunhildy. Deti ich v tejto knihe spoznajú, som si istá, že si ich obľúbia a na ďalšiu knihu budú čakať rovnako nedočkavo ako ja. Vekové odporúčanie na knihe je od 6 rokov. Ja si myslím, že by zaujala aj o rok menšie deti. Obrázky sa im budú páčiť. Ale nielen tie. Príbeh je vtipný, hravý a zasmejú sa na ňom nielen deti, ale aj ich rodičia.

Zalistujte si v knihe na stránke vydavateľstva:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/24093042/pufi-a-brunhilda/

Titul: Pufi a Brunhilda – Čaro neočakávaného

Originálny názov: Puffy & Brunhilde. Un pizzico di magia

Autor: Barbara Cantini

Ilustrácie: Barbara Cantini

Preklad: Viktória Floreková

Počet strán: 64

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Fragment

Foto: Drominička

0 comments on “Pufi a Brunhilda – Čaro neočakávaného (Barbara Cantini)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: